| blonda_2618 a întrebat:

cum as outea scapa de dureri de burta...pe perioada ciclului

7 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Pe langa sfaturile de mai sus, poti sa bei alcool [nu spirt!], adica ceva tare, dar nu sa te imbeti laughing. Putin, cat sa iti treaca durerea, e foarte eficient happy.

| PanaDeIdei a răspuns:

Cu o sticla de apa calda. asa fac eu big grin

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Stai in pat si pune apa calda... fereste te de apa rece, stai la caldura.stai linistita si aventual.ia un nurofen.:*

| Danielita a răspuns:

BUNA! Daca doresty sa eviti durerile poti incerca sa te imbraci putin mai mult inainte de acea perioada in special sa nu stai cu picioarele pe ceva rece deoarece presupun ca esti putin mai sensibila la burta. Sper ca te-am ajutat. funda? confused

| SmileYasminutzaa a răspuns:

Salut! Poi cum vrei sa scapi de dureri de burta! Atunci asculta-ma si citeste ce scriu eu.Trebuie sa bei ceaiul de patrunjel ca este foarte bun reduce dureri de burta si regleaza ciclul adica sa nu vina mult, cum sa faci ceaiul de patrunjel trebuie sa fierbi apa si dupa aia se pune patrunjelul si lasi sa fiarba, dupa ce a fiert poti sa bagi intr-o cana si o bei ca e foarte buna ca si eu am incercat si este foarte buna, sau daca nu ti place iei o pastila care se numeste Nospa si asta este buna pentru dureri de burtahappy Sper ca te am ajutat.happy

| Anutza198 a răspuns:

Nu poti...din cate stiu.este o pastila pe care o iei daca tr neaparat sa scapi de durere dar nu stiu cum se numeste dar nu iti recomand sa o iei.te lasa burta dar urmatoarea luna o sa te doara si mai tare

| lovely11 a răspuns:

Incalzeste-ti apa si pune-o intr-o sticla, tine-o aproape de burta.cu siguranta iti va alina durerea. daca durerea persista ia pastile. no-spa,este mai usor,poti lua chiar doua pe zi, iar daca e chiar insuportabil ia ketonal, dar doar daca te doare f. tare pentru ca e puternic.