| eusunteusituestitu20 a întrebat:

Cand sunt in perioada de menstruatie ma simt foarte, foarte rau. Parca cineva imi baga niste cutite in burta. Abia ma misc. Ce pot face pentru a scapa de aceste dureri?

5 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Iti recomand ca pastila Ibalgin, una cand incepe sa te doara, sau cand iti vine menstruatia. E o durere normala, stai linistita.

| JulyStorm a răspuns:

Eu dau pe gat 1-2 pliculete cu Aulin.
Pe viitor, incearca sa mananci zilnic macar o banana cu o saptamana-doua inainte sa iti vina. Vei simti niste dureti ceva mai mici...

Retine ca o metoda prin care vei scapa de acest sindrom prementrual violent este sa iei anticonceptionale. Nu vei mai simti aproape nimic.

| PuppetXD a răspuns:

Nu prea pot sa-ti vorbesc din proprie experienta, pentru ca eu nu prea am dureri. Tine de constructia fiecaruia. Eu nu ti-as sugera pastilele, dupa cum spuneam, nu functioneaza la toata lumea, in schimb, fereste-te de locuri racoroase. Stai la caldura, si inainte de perioada asta, nu umbla cu picioarele goale. Bea lichide, si stai intinsa daca te aflii acasa. Durerea trece dupa un timp, dar cel mai bun lucru ar fi sa vorbesti cu mama ta. Cu siguranta ea o sa stie cum sa te ajute, si nu doar cu cateva sfaturiwinking