| Anonim8789 a întrebat:

Bună ziua, de câteva luni bune tot primesc apeluri cu număr privat si aproape zilnic, e atât de enervant si nu am nici un chef sa răspund, azi am primit 5 apele cu număr ascuns iar la al 5 apel persoana respectiva a uitat sa pună #31# și i-am văzut numărul, am întrat pe whatsapp sa vad cine e și am gasit ca era un fost prieten. Dacă fac reclamație poate primi vreo amenda? Menționez ca sunt minor iar persoana respectiva adult (peste 20 de ani)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blochează numărul imediat! Tipul nu te va lăsa în pace și va continua cu hărțuirea! Dacă e major poate răspunde penal!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai prieteni buni care isi bat joc de tine... de ce ti-ai dat numarul de telefon la toti ciudatii?

Da-i mamei tale telefonul tau, pentru 1-2 luni macar, si cand va raspunde ea la telefon vor renunta sa mai sune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Amenda pentru ce?
Atât timp cât nu te amenință și alte lucrurii

| dullcat a răspuns:

Buna.Parintii stiu despre toata distractia aceasta?

| Hyperion7 a răspuns:

Se numește hartuire și da, poți face plângere, dar trebuie sa mergi la poliție cu un părinte sau, daca vrei sa scapi mai ușor, pur și simplu îți schimbi numărul și gata

| Anonim8789 explică:

Si am văzut * nu băut. Autocorectorul