| hhhdhdhdhd a întrebat:

In curand voi face 18ani(peste 4luni), si ma gandesc sa-mi fac majorat la un restaurant(meniul inclus), dar ma gandesc si la ideea de inchiria un local/pub si de cumpara eu mancarea(bufet suedez). Vor fi in jur de 60de invitati(35beieti+25fete). Bautura in jur de 10l vin+25l bere+ 10sticle suc+10sticle sampanie angeli+10sticle tarie(3jack+3JB+martini+...). Inchirierea unui local/pub va costa un jur

5mil.Intrebare mea este daca stie cineva cam cat costa la restaurant meniul/pers(aperitiv rece+aperitiv cald) si ce este inclus in pret(dj/muzica). Momentan nu ma pot interesa pentru un restaurant ca sunt plecat din tara. Daca a facut cineva la restaurant si ma poate ajuta cu un pret estimativ pentru 60pers, v-ar fi foarte recunoscator.Astept si sugerii/pareri.Multumesc

2 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Pai depinde mult de localul respectiv. De obicei numai mancarea, aperitiv rece+cald e cam 40-50lei/persoana. Bautura poti cumpara tu din supermarket, iesi mai ieftin. Dj iti poti aduce tu un prieten priceput sau iti da de acolo, acela nu stiu, depinde cat cere. Deci daca vin cam 60 pers, 60x50lei= 3000 lei + bautura happy

| CrisuBr a răspuns:

Eu te-as sfatui sa alegi cel cu masa inclusa.bine daca nu e ff scump.pai gandeste-te ca la o NUNTA meniul cu vreo 3-4 feluri de masa costa 150 -250 lei la niste oameni normali...cred ca pe tine o sa te coste vreo 60-70 lei /pers.cred.Dar banuiesc ca daca vei cumpara tu mancarea poate te duce mai putin la bani...