| krisztaa50 a întrebat:

Buna ziua! Sunt elev in clasa a VIII-a si nu prea stiu ce sa fac in continuare. Cert e ca vreau sa merg la profil real, fie doar pentru ca sunt langa mine.Am nota 8 -9 la matematică până acum, dar anul acesta e mai bine vreau să învăț. Îmi poate spune cineva puțin despre științe ale naturii și mate-info? Poate un sfat?

2 răspunsuri:
| Ariana131 a răspuns:

Am fost la științe ale naturii si este ok, pana în clasa a 12 a, in care ai 5 ore de mate pe săptămânălaughing) Îți sugerez stiinte alea naturii pentru ca la bacalaureat este puțin mai ușor față de mate-info. Însă faci si chimie și fizica, nu îmi mai amintesc câte ore, dar in a 12 a făceam 3 ore de fizica și 2 de chimie. Însă alegerea este a ta, deci succes pe viitor!

| tiganborat a răspuns:

Faci mate excesiv de gradul intai