| danny_5176 a întrebat:

Anul acesta am absolvit si eu clasa a 8a si trebuie sa merg la un liceu. Eu am ales Liceu Teoretic Grigore Moisil din Urziceni, insa nu stiu ce profil sa imi aleg, mate/info(medie admitere: 9.49) sau stiinte ale naturii(medie de admitere: 8.38). Media de admitere care imi iese mie este 9.65-9.75. Daca merg la mate/info imi este frica de faptul ca va fi prea greu, deoarece toti de acolo imi spun acest lucru, insa daca merg la stiinte ale naturii, imi este frica de faptul ca nu voi avea atat de multe alternative in continuare. Va rog dati-mi un sfat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Mate-info
Profilul stiinte ale naturii este pentru cei care vor sa dea la Medicina. Daca vrei sa te faci doctor, mergi la acest profil, daca nu...Nu

1 răspuns:
| Frozen a răspuns:

Daca esti as la mate si chimie te poti duce la mate-info, daca nu le ai cu matematia si chimia poti aleje un liceu cu profil uman