| Gabi_Gabriel_1998 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema.
Tocmai am terminat clasa a 8-a si nu stiu la ce liceu sa ma duc.
Am media 9.37, iar eu am dat probele la liceul militar Dimitrie Cantemir Breaza si le-am luat si nu stiu ce sa fac, daca sa continui cu cariera militara sau sa fac un liceu normal. Stiu o sa spuneti sa ma duc unde-mi place, dar mama mea doreste foarte mult sa ma duc la acest liceu militar doarece imi ofera toate conditiile, si imi cam pare rau s-o refuz pentru cate a facut ea pentru mine.
De aceea as dori parerea persoanelor care se afla la liceul militar, cum este viata acolo? Este una grea, regretati ca v-ati dus acolo? Etc.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Nu mama ta se duce la liceu, ea si-a luat deciziile la timpul eu. Trebuie sa-ti iei si tu deciziile singur. Apoi va alege tot mama facultatea, apoi iubita si normal, tu nu mai stii ce vrei. Vorbeste cu ea si spune-i frumos ce ti-ai dori.