| Vrajitor a întrebat:

Buna ziua TPU. Lucrez intr-un magazin alimentar, mai exact un magazin mixt cu o capacitate de aprox. 2000 de produse expuse la vanzare. acum 10 luni am facut un inventar iar rezultatul a fost cu + 15 milioane ( lei vechi ), s-a repetat inventarul la o perioada de 10 luni aprox iar rexultatul a fost negativ - ( lipsa ) 32 de milioane de lei ( lei vechi ). Patronul spune ca Plusurile se aduna, in afara de asta s-a scazut din stocul anumitor produse gen "Pui" ( CP ) in valoare de 5 milioane lei ( vechi ) fara a fi trecute in caietul de marfa pentru inventar ( caiet inventar ). Este corect? care sunt metodele unui inventar corect? eu sunt de parere ca acea suma de bani de 15 milioane repetata de 2 ori n 2 inventari de acum 10 respectiv 20 de luni au aparut acum la acest inventar iesind la iveala acele plusuri si acum fiind reglat iese minus 32 milioane!

Patronul meu Aduna acele sume de 2x15 milioane ( = 30 ) adaugandu-le la stoc, si facand + cu inventarul de curand, rezutatul fiind - 62 milioane!

Rog seriozitate, patronul ne-a acuzat de furt pe noi angajatii straight face

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Asa sunt patronii din ziua de azi [majoritatea], cand e vb de lipsa da vina pe angajati dar cand iasa in plus niciodata nu ar zice.pentru asta va dau o prima! trebuie avut grija pentru ca sunt patroni nesatuli,le trebuie tot, tot mai mult si cand nu e posibil, fura painea angajatului de la gura