| Didii15 a întrebat:

Bunăăbatting eyelashes. As vrea sa'mi fac ctv suvite si m-am gandit sa'mi iau violet de gentiana[mov] sau tinctura castelani[roz]. Dintre cele care au folosit, care e cea mai buna?big grin Si dauneaza parului la fel amn2 sau nu dauneaza deloc?=D

p. s am parul saten inchis care dintre culorile de mai sus s'ar vedea mai bine?[stiu ca pe parul blond se vede super, da' nu vreau sa iasa asa in evidenta]

funda:* si mersiipuppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Raspunsul meu nu te va ajuta in legatura cu care dauneaza mai mult, desi eu cred ca ambele dauneaza la fel. Eu eram mai micuta si aveam parul mai inchis si m-am facut cu violet de gentiana si se vedea doar in bataia soarelui, ca si cum ar fi culoarea mea naturala. Arata super, cred ca asta te-ar prinde si pe tine big hug 1 Bafta. :*

5 răspunsuri:
| andreeada a răspuns:

Buna! Eu spun sa incerci mai intai un spray pentru suvite si vezi daca ti se potriveste! Problema ar fi a vopsitul parului, chiar si a catorva suvite dauneaza parului, mai pe scurt il arde! Sper ca ti-am fost de folos, succes!

| RainBow_2697 a răspuns:

Hihappy
Păi da.
Eu am avut de gand să-mi fac cu tinctură de castelani, dar intr-un final am zis să-mi fac cu albastru de metil.suvitele ies albastre, mie imi plac.
aa da, ai zis ca esti satenă, cel mai bine ar fi să iti decolorezi parul inainte[cu apa oxigentata sau decolorant] pentru ca o sa-ti iasa mai bine culoarea, pe parul inchis nu se prea vad suvite din astea mov, roz, albastre.
si din cate stiu eu, violetul de gentiana nu dauneaza parului.

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Iti sta bine pe parul saten cu amandoua culor eu as opta pentru movhappy

| ByZZy a răspuns:

Mai frumos se vede violetul de gentiana...si eu am avut suvite facute cu violet de gentiana...si nu dauneaza parului
SUCCES :*

| dydutsa96 a răspuns:

Buna eu m-am facut cu violet de gentiana in tot capul si e tare super se vede negru cu reflexii violet, nu l am diluat decat cu 10 ml de apa deoarece am vrut sa se vada mai tare sa precizez am parul castaniu inchis iar acum vreau sa mi fac varurile parului si bretonul cu tinctura de castelani cred ca la tine ar veni frumos suvitele cu roz sau poti sa diluezi violteul in multa apa si sa te faci tot parul iti va iesi un movdeschis dar la parul tau se potriveste albastrul de metil care ar sa ti faca parul mov am o prietena si i a iesit super tare incearca l pe care vrei pe o suvita si vezi daca iti place iti faci mai multe poti sa le iei pe toate trei precizate deoarece nu s foarte scumpe eu am dat pe 20ml de violet 2 lei iar pe albastru 3 si tinctura cred ca e in jur de 3 4 lei sper sa iti foloseasca sfatul meu