| Anne24 a întrebat:

Bunaa`...as vrea si eu niste statusuri triste dar nu alea folosite de toti, vreau ceva mai nou...

dau funda la cele mai frumoase happy

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| d3nisa202 a răspuns:

1. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
2. Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
NU mai stiusad

| LoveBonJovi a răspuns:

# Please, god, make everyone die!
# Am învăţat că durează ani să câştigi încredere şi că doar în câteva secunde poţi să o pierzi...
# Va veni o dată vremea când în urmă vei privi, ai vrea să reînvie toate bucurii şi nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATĂ numai amintirea spune că "Aşa a fost o dată!"
# Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cei care merită nu te vor face sa plângi.
# Când îţi va fi dor de mine, aminteşte-ţi un singur lucru: m-ai lăsat să plec.
# Prietenii falşi să îmi dea un Buzz că astăzi fac prezenta...
# Sunt ca un înger fără aripi, fără speranţă, condamnat la suferinţă şi singurătate...sad
# Dacă crezi în vise, atunci vei dormii toată viaţa...
# Ai fost fructul interzis din care am gustat da acum fără tine totul e schimbat.
# Nu-ţi visa viaţa, trăieşte-ţi visele!
# Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
# Cea mai grea lovitură în sufletul meu, este să mă simt în plus acolo unde altădată eram totul!
# Viaţa este atât de frumoasă, încât merită să mori...sad
# Îmi va fi dor,
Îmi va fi rece,
Dar timpul nu va vindeca...
Ci doar va trece.
# Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare.
# Nu, visele nu ţi le dau! Să visez e viaţa mea!love struck
# Se iartă, dar nu se uită lucrurile ce dor...sad
# Zile negre, zile triste, zile pline de suferinţă şi singurătate... aşa este viaţa mea.
# Am învăţat să visez, dar în acelaşi timp învăţ să-mi ţin ochii deschişi pentru că realitatea nu e aşa frumoasă cum vreau eu, dar o accept aşa cum e.
# Am învâţat că oricât mi-ar păsa mie, altora s-ar putea să nu le pese deloc...
# Sick of crying, tired of trying. Yes! I'm smiling! But inside... I'm dying...

| EuPaulA a răspuns:

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat
E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie; e greu sa suferi si nimeni sa nu stie
Cateodata asteptam prea mult de la altii pentru ca noi suntem dispusi sa facem totul pentru ei
Daca cineva spune ca ceri prea mult, inseamna ca nu are destul sa-ti ofere
Cel mai bun prieten al meu este oglinda, deoarece de cate ori plang, nu rade niciodata
Imi place sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca plang
Cat as vrea sa stiu azi ce n-am vrut sa stiu ieri.
Toata viata asta e o provocare; un joc pe care nimeni nu a incercat sa-l treaca, dar stiu ca intr-o zi acest joc se va termina si toti vom fi stersi din galaxie.
Nu mai am intrebari de adresat, raspunsuri de dat. Am amintiri si persoane de uitat.
Sunt doar o masca creata pentru altii, perfectionata pentru mine. Acum nu mai stiu daca eu sunt eu sau daca sunt ceva inventat de mine.

| zuzu_2463 a răspuns:

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…

Nu plange ca s-a terminat... zambeste ca s-a intamplat
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

| zuzu_2463 a răspuns:

1. Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea
2.Nu plange ca s-a terminat zambeste ca s-a intamplat...
3. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
4. 6. In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata…

5.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce Doamne mi-a fost scrisa o iubire interzisa? crying

| ScumpicSilvy2000 a răspuns:

Tu mi-ai fost puterea atunci cand am avut slabiciuni
Tu mi-ai fost vocea atunci cand nu am putut sa vorbesc
Tu mi-ai fost ochii atunci cand nu am putut sa vad
Tu ai vazut tot ce era mai bun in mine
M-ai ridicat atunci cand nu m-am putut ridica
Tu mi-ai dat incredere pentru ca tu ai crezut in mine
Ai fost intotdeauna acolo pentru mine
Vantul tandru care m-a purtat
Ca o lumina stralucitoare in intuneric e prietenia ta in viata mea
Tu mi-ai fost o sursa de inspiratie
Printre toate minciunile tu ai fost adevarul
Lumea mea e un loc mai bun datorita tie...

| ScumpicSilvy2000 a răspuns:

Nimic in lumea asta nu poate fi asa dragut ca tu si eu...Si cum am putut sa terminam asa? Si cum am putut gresi? Cand imi inchid ochii ma gandesc la tine. Asa o fata singura.Asa o lume singura.Cand imi inchid ochii visez.Fiecare zi O traiesti doar teoreTic. E greu cand iti repeti in gand: -Capul suS trebuie sa zambesti! si Subcostientul imi diCteaza: - cand plaNgi sa nu te mai opreSti

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi

| ScumpicSilvy2000 a răspuns:

Poate n.am aratat ce simt, imi pare rau.Nu mai conteaza, oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum, a fost un episod frumos, asa. i zis si tu, insa prezentu. i cam dureros, nu poti spune NU

intr'o dragoste adevarata dintre n baiat si'o fata nu trebuie sa primesti bogatie ci iubire respectul prieteniei cand te loveste dragostea adevarata, nu mai ti cont de lumea totala, esti vrajit prin aerparca plutesti, nimic nu mai conteaza ca iubesti.

Doua inimi fermecate, daca ele se iubesc
Dumnezeu nu le desparte, si pe viata le unesc

Niciodata trandafirii mai frumosi ei infloresc
Ca atunci cand doua inimi intre ele se iubesc,
"Te i0bescc chiar daca nu iti zic in fiecare zi! "

Si daca el nu-o sa'mi imi mai zica'' noapte buna''. si daca nici pe strada nu o sa'mi mai zica ''buna''...am prietene care ma suna sa'mi zica Fataaaa, esti de 1000 de ori mai Buna!"""

| lory_9465 a răspuns:

Cerul plange pentru noi, el plange pentru amandoi, eu plang ca nu esti cu mine si imi este tare dor de tine