| 9TraficantaDeIubire9 a întrebat:

Bunaa scuze de categorie e vizitata
in fine. am o intrebare happy
eu fac canto de 6 (muzica usoara populara etc) si eu la sfarsitul lunii martie am fumat o tigara dintr-un pachet assos de la fratele meu si azi am fumat o tigara stil pai nu stiu cum se numeste parca sleem sau ceva de genu ca sa nu miroasa si maine as mai vrea sa mai fumez doar una... eu de obicei nu fumez decat odata pe an sau nici atunci deci nu sunt o fumatoare. imi afecteaza corzile vocale grav? sau nu? adica pentru mine muzica e ceva dumnezeiesc dar am cazut "ispitei" si am fumat sad de lasat pot sa ma las sa nu mai fumez 2 ani de maine dar vreau sa stiu daca ma va afecta 1 tigara intr-o zi
aa da si inca ceva astia care fac canto profa de muzica se va prinde daca ai fumat?

Răspuns Câştigător
| Teddy1234 a răspuns:

Nu te afectează cu nimic.din potrivă dacă ești vocea a II-a chiar te va ajuta! Mulți concurenți de la diferite concursuri de canto fumează și au o voce extraordinară! Nu prea cred că se va prinde, deoarece ai fumat doar o țigară. Sper că te-am ajutat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O țigară mai rar nu afectează cu nimic vocea. Asta ar însemna să auzi voci sacadate peste tot într-un loc mai aglomerat.
Oricum, mai bine nu o faci, dacă nu îți place.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

1 tigara nu te afecteaza cu nimic!
dar, din moment ce ai prins gustul si vrei sa mai fumezi una, apoi vei fuma doua si tot asa! si te vei trezi ca nu poti sa le mai lasi! este un viciu parsiv tigarea! asa ca mai bine renunta definitiv, inainte sa regreti!

| RetardedRacoons a răspuns:

Nu fuma in zilele in care mergi la repetitii, ca nefumatoare te poate afecta si o tigare pentru ca simti iritatia mai usor. Daca te vei reapuca de fumat clar va afecta performanta ta.
http://forum.retardedracoons.com te asteptam aici daca ai chef de discutii sau ai alte intrebari.