| Bri96anonim a întrebat:

Bunaaa
Am 13 ani si nu am o semnatura ..adica ma cheama Gabriela Dumitrache
Dar eu as vrea Gy ..adica de la Gaby ..este buna semnatura asta, sau este nevoie neaparat sa fie si numele si prenumele?

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Teoretic semnatura trebuie sa contina atat numele cat si prenumele, insa practic fiecare semneaza cum doreste. Semnatura e un simbol care trebuie sa te caracterizeze pe tine, sa-ti defineasca intr-un fel sau altul personalitatea, de mentionat mai e si faptul ca semnatura pe care o ai acum s-ar putea sa nu mai corespunda cu semnatura de la 20 de ani, atunci s-ar putea sa ai alte viziuni asupra ei sau vor exista alti factori(sociali) care te vor face sa o schimbi.

2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Semnătura este amprenta ta. Ea arată personalitatea ta. Felul în care îți scrii numele arată multe despre tine. Semnătura mea este compusă din: røpetterßonę.
Bineînțeles că este este scrisă de mână.

| BaiatulTimid16 a răspuns:

Intr-o semnătură este mai important numele de familie