| Alina2225 a întrebat:

Bunăăă! Îmi puteți da niște sfaturi ca să scap de stresul simulării și a examenelor de la sfârșitul clasei a-8a?

Răspuns Câştigător
| litere123 a răspuns:

Stai liniștită! Încearcă să gândești pozitiv și să ai încredere în tine.Meditează în fiecare zi câte puțin, iar în zilele respective ai să observi rezultatul, poate nu în simulare, însă examenul din iunie va fi extrem de ridicat.Consumă ciocolată în momentele de stres și bea câte o cană de ceai în fiecare zi.Nu consuma pastile pentru o memorie eficientă(ex. Memoplus), deoarece aceste pastile nu aduc niciun beneficiu stării tale, ci doar accentuează stresul.Și un mod de reținere a informațiilor mai ușor este:lipește bilețele cu diferite caracteristici, definiții etc pe diferite obiecte din camera ta, ca în momentul când stai liniștită în pat, ochii tăi să focuseze mesajele respective.Garantez pentru cele spus!
Take care and good luck!

2 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Pai de ce te stresezi? Care e cel mai rau lucru care se poate intampla?

| Gabriel2424 a răspuns:

Pai gandeste-te ca nu ai de ce sa te stresezi, e doar o simulare, nu o sa fie asa greu, sigur vei face ceva, nu ai de ce sa te stresezi atata timp cat inveti si ai ceva incap.