| Mara4you a întrebat:

Bunaaa:X! Am o problema ca sa zic asa.Deci,imi place un baiat de varsta mea.imi este vecin, dar ideea e ca eu abia de ceva timp m-am mutat aici.infine am facut rost de id-ul lui, am povestit vreo 3 zile incontinuuu, si apoi gatalaughing PAUZA! ne-am inteles fte bine.pe afar nu iesim.si abia ne salutam cand ne vedem.Eu nu pot sa-l uitcrying. un prieten de al meu pe nume adi il cunoaste. el[adi] nu stie ca il plac. i-a spus prietenei mele care este colega cu el...ca baiatul de care mie imi place. M-A placut.prietena mea a zis ca a fost foarte serios.deci se pare ca nu a spus-o in gluma. oricum in zilele acelea cand vorbeam cu el pe mess si eu aveam impresia ca ma place[dupa felul cum vorbea etc,] oricum el acum are prietenacryingde atunciii nu am mai vorbit cu el deloc pe mess.adica tot el imi scria, dar nu mi-a mai scris deloc, iar eu nu vreauu sa-i scriu ca poate cerde ca sunt disperata sau se gandeste ca ce ma apuca sa-i scriu dupa atat timp. Sunt foarte sigura ca acum nu ma mai place, mai ales ca are prietena.Eu nu am curajul sa-i spun ca-l plac:O.si nu stiu ce sa fac? cum sa-l uit{nu vreau sa-l uitsad} vreau sa fac ceva ca sa ies in evidentalaughing, adica sa putem vorbi ca in zilele de vara:-

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Si de ce te-ar crede disperata daca i-ai scrie?! Scrie-i linistita. Intreaba-l ce mai face, ce program are de Craciun si de Rev, chestii d-astea mai generale. Nu te apuca sa-i faci declaratii de dragoste sau sa faci ceva extravagant ca sa iesi in evidenta, ca atunci chiar va crede ca esti disperata. Si ce daca are prietena? Si pe tine trebuie sa te placa doar in calitate de iubita? Multumeste-te deocamdata cu pozitia de amica si vezi tu in timp cum va evolua relatia.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu practic nu ai o problema ci iti imaginezi ca ai o problema.Complici practic ceva ce e foarte simplu.Reia usor discutiile pe mess, raspunde-i daca iti scrie ceva nu te purta ca un copil egoist care spune ca eu nu pentru ca, daca crede ca sunt disperata. Din ce scrii tu aici oarecum chiar asa pare ca esti fara suparare.Nu conteaza asa de mult daca are sau nu pe cineva, in cazul in care simte ceva fata de tine, mai intens decat ar simti fata de persoana respectiva ai sa observi asta rapid.Niste simple discutii cu el iti vor rezolva problema dar scapa de ideile preconcepute de timpul disperata. Vorbeste cu el si daca el vrea ceva de la tine totul va curge de la sine. E simplu.Bafta!

| Graphee a răspuns:

Nu e voie sa scrii? De cand? Inseamna ca esti disperat/a? Vorbiti si voi pe mess, chiar daca are prietena. Si e aiurea: daca el te intreaba ceva pe mess, si tu nu raspunzi. Dai dovada de superficialitate, nu de disperare.
Oricum bafta.

| Mădălina_8707 a răspuns:

Hei.:*

E coinidentsa destul de mare. Si mie mi s`a intamplat apropae la fel, numai ca el este cu 3 ani mai mare decat mine. Tot asa, s`a mutat de curand aici. Are o sora cu care m inteleg super bine. Faza e ca pe mine nici macar nu ma saluta. Daca pe tine da, raspune`i! Chiar daca are prieten cel putin, veti fi putin mai apropiati.winking Crede`ma, si eu as vrea sa se mai repete macar o data vara asta. Faza e ca eu vorbeam cu el in timp ce era in Londra. si-a pus de cateva zile net, dar nu, nu vorbim chiar deloc.La inceputul anului, da, vorbeam la scoala, dar acum.straight face. Dar si o fata de la el din clasa a avu un rol destul de important. Suntem prietene ff bune, dar tot incepea sa spuna:,, uite ma, Mada te iubeste,,[Mada`s eu.hee hee] si chestii din asteaoh go on Dar in fine, nu am venit aici sa`mi spun povestile. Asa ca, dicuta cu el. Si poate o sa-i poti spune candva ca il placi.

Sper ca te-am ajutat.
Paakiss