| anonim_4396 a întrebat:

Bune TPUhappyva cer sfatul intr o problema banala:nu stiu ce sa mai fac, ma plictisesc ingrozitor.nu am frati sau surori intr un fel e bine intr un fel e rau, in fine.de prieteni nu pot spune ca duc lipsa dar problema e ca nu stam in acelasi loc sau macar nu stam aproape unii de altii si ne intalnim mai mult la scoala sau dupa ore. iar cand ajung acasa nu prea mai am cu cine sa stau avand in vedere ca nici parintii nu sunt acas sunt la serviciu.mess,hi5,facebock,jocuri,muzica m am plictisit de toate.ma gandeam sa ii spun mamei mele ca vreau sa o invit pe verisoara mea sa petrecem o zi impreuna mai ales ca o sa vina vara.ar fi minunat daca mi ati mai da idei ce sa fac cand ma plictisesc si sa mi dati o idee cum as putea sa mi largesc mai mult cercul de prieteni big grin
funda pentru cine ma ajuata cu cele mai bune idei si sfaturi restul vot
happymersi

3 răspunsuri:
| justme97 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca practic tenis de camp si am prieteni si acolo dar la fel locuiesc departe de mine

| AlexC a răspuns:

Poti sa ne zici si pasiunile tale? Ca sa putem sa-ti recomandam ceva. Ai putea incerca jocurile de tip MMORPG (Lineage2, WoW, Everquest...etc etc) plus ca mai schimbi o vorba cu cineva; intreaba si tu colegii daca se joaca asa ceva. Sau mai bine ai putea citi, nu carti de scoala poti gasi si tu o carte, revista, brosura, banc mai interesant.

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Apucate sa te joci Lineage2, Metin2 sau Shaya si timpul va trece foarte repede. crede-ma :)). sau, eu de exemplu :". cand ma plictisesc, ma uit la desene animate online[ stiti voi, acele desene animate foarte vechi ] http://www.deseneanimate.tv Uita-te si tu daca esti fan de'al lor >:D;;)