| Alexandra_2209 a întrebat:

Am o problema foarte grava! Nu am prieteni...

Nuj ce sa ma fac, ma plictisesc ingrozitor si nu am nici un prieten pe langa casa mea. Cea mai buna pr a mea e in clasa cu mine si ne intelegem minunat insa in timpul luber nu prea ne vedem decat vb la tel. Cum am sp... p langa mine nu am pr si nici nu pot sa ma duc in parc ( am parcul in fata casei) si sa le spun : Buna eu sunt Alexandra nu vreti sa fiti pr mei? (E cam penibil nu mai am 2 ani )

Mai am 2 pr bune care stau langa casa mea d vac ( la 100 d km) si mai am o pr la tara ( eu stau in buc)

deci nu stiu ce sa fac. Moor d plik si in plus saptamana viitoare(3 feb) e ziua mea si nu pot sa imi fac ziua din simplul motiv ca nu am p cine sa invit...

Este foarte ciudat asa ca va rog mult, dati. mi idei cum sa imi fac si eu pr p aici?

fundita

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Eu anul trecut mi-am facut foarte multi prieteni noi, incearca sa iti gasesi un hobby si sa mergi undeva, de exemplu daca iti place dansul, poti merge la dansuri, sau sa te plimbi si singura prin parc poate asa o sa iti faci prieteni, cheamati prietena la tine (daca te lasa) si iesiti amandoua pe-afara, sau cauta pe site-uri de socializare (hi5) prieteni din oarsul tau si intalniti-va happy

| gabitza_4576 a răspuns:

Pai. wow e socant eu mi-as face ziua si as invita toti prietenii de la scl smug si problema cu parcul nu trebuie sa te expr asa baga-te si tu in seama nu neaparat buna vrei sa fii prietena mea iesi mai mult timp afara :* la multi ani! :X:X:X :*:*:* te pup funda?

| StefanJobs a răspuns:

Esti fata nu? O fata poate avea o viata sociala foarte usor. Pentru ca e fata. Adica daca vor fi cativa baieti care vor vrea sa se apropie de tine vei intra imediat intr-un grup de oameni. Ca fetele sunt rele intre ele si se omoara e altceva... dar odata intrata intr-un grup o sa-ti faci prietene. Tu nu trebuie sa faci nimic. Doar sa treci pe acolo si sa te bagi in seama. Putin curaj, n-ai ce pierde.

| LetyKaty a răspuns:

Pai nu ai verisori? sau frati, surori ...ceva...sau colegi

| RwoarrxKandii a răspuns:

Buna! (:
Ei, aici gresesti si tu putin:esti prea retrasa.
Cum ai spus ai un parc prin apropiere si sunt multe fete acolo.Incearca sa te bagi in vorba cu ele. Stiu ca o sa ti se para penibil la inceput, dar poate ca sfarsiti sa fiti prietene/prieteni foarte buni. big grin
Bafta. kiss