| MedeeeaSophie a întrebat:

Buuuna. Am nevoie de un ajutor din partea voastra. Decii, am inceput acum aproximativ 3 luni sa vorbesc cu un baiat. Toate bune si frumoase, il placeam, dar nu voiam sa afle. Dupa ceva timp am iesit in oras ca doi amici. Dupa o perioada scurta incepusem sa prind incredere in el fiindca imi spunea problemele lui de familie si il ajutam si eu la fel. Ma rog, a venit la mine acasa ne-am uitat la un film si dupa am dat-o in sarutari, atingeri, muscaturi ....mentionez ca la mine erau parintii acasahee hee. Acum recent, mi-a spus sa vin in acest weekend la el acasa sa ne uitam la un film, el fiind singur acasa. Mie imi este cam frica, adica sa nu se intample ceva... Voi ce spuneti? Sa ma duc sau nu?! Astept raspunsurile aici si cel mai bun va primi funda si vot!:*

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Totul a decurs bine intre voi pana acum.
Faptul ca iti spune probleme personale nu face decat sa denote incredere.
Poti sa-i fi alaturi si sa-l sprijini moral, asta sa-i arati ca iti pasa de el.
Acum tu stii cel mai bine daca iti doresti sau nu o relatie cu el.
Faptul ca te-a invitat la el e ceva normal, daca n-ai incredere suficienta in el, mai asteapta si vezi cum decurg lucrurile.
Succes!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O fata decenta nu merge niciodata la un baiat singur acasa, daca nu este macar logodnicul ei. In nici un caz dupa o relatie de 3 luni. Este foarte ingrijorator ca ti-a propus asa ceva, nu prea te respecta

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Esti virgina? Daca da trebuie sa stii ca el vrea sa nu mai fi, daca nu mai esti inseamna ca esti naiva, sa nu folosesc un cuvant urat!

| TheMotanel a răspuns:

Indiferent daca esti virgina sau nu, banuiesc ca stii ce ganduri are respectivul baiat / toti baietii; noi nu iti putem spune daca tu esti pregatita sau nu...doar tu stii.
Te pot ajuta doar cu sfatul urmator:
Nu te grabi, nu te lasa presata de nimeni, trebuie sa fii 100% pregatita.

| fetitafrumusika a răspuns:

Pai daca tu ai incredere in el si in cunosti destul de bine pe el si pe parinti lui si crezi ca te respecta. du`te. urmeaza`ti inima! fundita?:X