| mTw a întrebat:

Cam cât m ar costa acesti ochelari?

http://imgur.com/a/CtRud

Ofer fundă.

6 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Prețul ramelor variaza (de la 100-800 lei), insa lentile de calitate sunt in jur de 200 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am dat 800 lei pe ai mei, dar se gasesc si la 200 lei

| Morphines a răspuns:

Depinde ce tip de rame îți alegi, sunt mai scumpe și mai ieftine. Mai mult, depinde și de calitatea lentilelo, pot fi chinezești, românești, italienești șamd.
Tu nu ai o formă serioasă de miopie, astfel că vei suporta costuri mai reduse. Îți recomand lentile italienești, sunt mai bune și nici nu sunt scumpe. Lentilele costă în jur de 100-200 lei, pentru că bănuiesc faptul că nu vrei să dai 1000 lei pe niște ochelari. De asemenea, lentilele despre care îți spuneam costă în jur de 100 de lei și dacă vrei ți se poate pune și „antireflexie" sau un filtru special dacă stai mult la calculator, dar nu sunt scumpe. Dacă se percep bani și pentru montaj, mai adaugi vreo 10-20 de lei.
În total, suma ar fi 250 de lei, nici ieftin de proastă calitate, dar nici să arunci cu banii în mod inutil.
Baftă și succes! happy

| mTw explică (pentru Morphines):

Păi eu aş vrea in genul ăsta
http://imgur.com/a/JcJiv

| Morphines a răspuns (pentru mTw):

Sigur că vrei, dar nu-ți pot zice ce preț au fără să știu producătorul de origine. Mergi în magazin dacă ai rețetă și vei vedea, sunt mai multe categorii de prețuri.

| Vanillayeahh a răspuns:

Lentilele nu costa mai mult de 60 de lei. Cand te duci la un magazin, iti alegi ochelarii in functie de pret. Ei iti vor scoate lentilele deoarece au dioptria 0 si iti vor pune lentilele cu dioptrie.
Depinde de pretul ochelarilor, 120 de lei+ 60 de lei(lentilele)+ 20 de lei(tratament optional).