| anonim_4396 a întrebat:

Cam cu cat se plateste un job part time fiind studenta? Si unde as putea sa ma angajez?

3 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Bună, în timpul facultății am căutat și eu joburi, la fel ca tine. Am vrut să câștig câțiva bănuți în timpul liber.
Un job part-time înseamnă cu timp parțial, care poate fi de 1, 2, 4, 6 ore. În funcție de asta se plătește. Cum calculezi salariul de bază minim? De exemplu, ai contract 2 ore: 1900 lei (salariu minim de baza pentru 8 ore)/8= 237,50lei*2 ore=475 lei.
Eu am ales vânzări directe. Sunt consultant oriflame din 2011. Nu am crezut că pot face un job din asta. Și aveam exact aceași concepție, ca și tine. Însă am cunoscut un director super, care m-a ajutat să înțeles oriflame ca și business, nu doar ca pe un catalog.
Cred că dacă ai pe cineva alături cu experiență, poți face din asta un business de succes. Acum îmi aleg clienții, aleg persoanele cu care vreau să lucrez și lucrez doar când vreau eu. Ador jobul acesta. Și pe lângă, mai pot lucra și în altă parte. Oriflame pot face oriunde mă aflu: în oraș, la servici, în vacanță, de acasă. Primesc bănuții imediat, nu aștept ziua de salariu. Am cunoscut o mulțime de oameni faini, am călătorit, am învățat multe despre frumusețe, îngrijire personală, wellness, vânzări, marketing, management, resurse umane.
Dacă mai ai întrebări sau vrei un ajutor, mă poți contacta oricând în privat sau pe pagina de FB https://www.facebook.com/Oriflame-Iuhasz-Gerlinde-932528140159246/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se plateste de la jumatate din minumul pe economie in sus depinde de ceea ce muncesti

| Xdreaper21 a răspuns:

Kfc mc donalds
Faci programu cum vrei si infuctie de asta esti platit din cate stiu
Studenta adica 18+ deci si curva pe centura poti fi?(glumesc doar nu o lua la sentiment)