| parokla a întrebat:

Cam de la ce varsta ar trebui sa incepem viata sexuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Atunci când ești pregătit/ă.
Nu mai devreme de 19-20 de ani.
Până atunci trebuie să te preocupe școala!
Pa, pa.

24 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

La varsta la care esti dezvoltata psihic pentru acest pas, si la care fizicul tau iti permite.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu exista o varsta, atunci cand esti pregatit si a sosit momentul vei stii si totul va fi minunat.

lolita
| lolita a răspuns:

Pe vremea mea, ca nu de mult am fost adolescenta asta se facea la 19 ani, da acum vad ca se face din ce in ce mai devreme, pai cand ficamea va fi mai mare la ce varsta o sa o faca? la 6 ani?

eileen
| eileen a răspuns:

La varsta la care te maritihee hee

| andi a răspuns:

In mod normal si dupa legile din romania dupa 18 ani, dar la unele etnii ex rommii ei isi incep de la 9-10 ani viata sexuala

| yadora a răspuns:

Normal ar fi dupa majorat, cand corpul tau este cat de cat pregatit pentru un act sexual... dar in ziua de azi cred ca la 12- 13 ani ne dau clasa multe...asa ca nu pot aproxima ...asta mai depinde si de firea fiecaruia...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| dulcika a răspuns:

Parea mea e ca ar trebui sa-ti incepi viata sexuala cam de la 17 ani incolo... odata ce ai pierdut virginitatea nu o mai recapeti niciodata

| alina_8976 a răspuns:

Atunci cand simti ca e cazul, ca esti pregatita, ca poti. atunci cand ai gasit persoana potrivita, sa aiba grija de tine in momentele alea. psihic, dar si fizic.

| DeeDee_1261 a răspuns:

Nu exista o anumita varsta trebuie sa incepi atunci cand esti pregatitahappy dar cel mai bine e de la 18 ani asa esti major si poti sa faci ce vreiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| cribus a răspuns:

Conteaza pentru tine ce spun altii?

| ShaKuri a răspuns:

16 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| bibix_5640 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti incepi viata sexuala atunci cand te simti pregatit/a...Varsta ideala ar fi intre 19-20 anihappy

| haladita2307 a răspuns:

Acum nu mai este pe varsta chestia asta se intampla atunci cand te simti pregatit/a

| Bianca26bb a răspuns:

Nu e indicat sa incepi mai devreme de 19-20 de ani, ca sa-r putea sa te imbolnavesti. Nici mai tarziu de 55 de ani... adica nici la batranete. Asa cel putin as face eu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cat vrei tu. de la cat esti pregatit. nota: nu esti pregatit niciodata, dar asta i frumusetea vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pregatita atunci cand iti poti asuma o sarcina sau un copil, cand corpul este definit din punct de vedere anatomic si fiziologic, atunci cand ai destule cunostinte despre sex si bolile de transmisie sexuala si despre felul in care le poti evita eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand crezi ca esti destul de pregatita. dar pentru asta nu-i de ajuns sa crezi ca iubesti ca ti s-au aprins calcaiele dupa vreun putan. daca esti destul de mare si de realista tot trebuie sa casti ochii cat cepele.nimeni nu te ia de crescut. dar de batut joc cat cuprinde. tu alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu cred ca toate sunt la timpul lor daca te iei dupa religie doar dupa ce te casatoresti.intr-un fel are dreptate religia deoarece sunt timp de tte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al cat vrei tu dar daca nu mai ai rabdare foloseste un vibrator

| nikolla a răspuns:

Hmm.viata sexuala e cv serios... dupa parerea mea ar trebui inceput cam de la 17 ani in colo cunosc fete care siau iceput viata sexuala de la 12 ani. odata ce tiai pierdut virginitatea nu o mai poti recapatata; si prima oara cand o faci trebuie saie cv maic, cv de neuitat... sper sa te ajute raspunsul meu

| andreea06 a răspuns:

Si eu am 16 ani, si sunt virgina.
Sunt de acord cu sexul dupa casatorie, sau cel putin dupa 18-19 ani.
Dar acum, nimeni nu te mai asteapta 3-4 ani
Si nici nu as face prima data sex cu o persoana cu care sunt de 2-3 luni.
Imi doresc mult sa fiu virgina pana la casatorie, dar dupa cum stau lucrurile.sanse mici sa reusesc.