| Elenaiulia a întrebat:

La ce varsta ar trebui inceputa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

La ce varsta te simti pregatita. Poti sa o incepi de la 15 sau de la 40, sau sa nu o incepi niciodata, asta depinde de tine si de partenerul pe care il ai sau il vei avea.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sexul find o nevoie umana nu trebuie sa presupuna o relatie, familie, vibratorul te satisface mai mult ca un baiat conform studilor, pentru o fata nu e o necesitate un baiat

| Violleta2022 a răspuns:

La o varsta cand esti pregatita sa iti intemeiezi o familie, cand esti matura de ajuns sa pricepi ca joaca de-a sexul poata sa-ti aduca copilasi sau boli grave!
In general, dupa ce ajungi adult, adica dupa 18 ani!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o anumita varsta care sa fie considerata ca fiind propice sau recomandata. Fiindca fiecare persoana reprezinta un unicat si are propriile convingeri parerile vor fi mereu impartite si extrem de diferite. In consecinta fiecare isi incepe viata sexuala atunci cand asaltul hormonilor devine stresanta si imposibil de retinut fenomen ce se produce de regula in perioada adolescentei sau in anii imediat urmatori. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cand ambii parteneri sunt pregatiti pentru inceperea vietii sexuale.

| Miihaa a răspuns:

| Durassica22 a răspuns:

Cand te simti pregatit(a)