| raskolnikov a întrebat:

Cand saracia mi-a ucis si ultimul zis formulez inca o intrebare! Daca tu care citesti asta ai fi dependent de heroina cum ai ai proceda? pune-te in locul unui consumator haituit ca un caine, e doar un exercitiu de imaginatie. nu fi succint! nu da raspunsuri de genu "eu nu sunt.bla bla"

Răspuns Câştigător
| Andreeagen a răspuns:

As continua la fel pentru ca u ai zis daca as fi o dependenta... dependenta e dependenta si nu te poti lupta cu ea de unul singur. e nevoie de cineva care sa iti deschida ochii in primul si in primul rand... Din pacate sunt prea putine pers capabiile de acest lucru. iti trebuie rabdare multa si perseverenta
Si nu toti dependentii au norocu sa dea peste o astfel de pershappy

3 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

O pers ce consuma droguri, haituita ca un caine normal ar continua ca doar de asta se numeste,, dependenta", dar
daca exista o foarte mare vointa si desigur sprijin psihic si moral din partea familiei si a prietenilorva este mai usor de depasit.
daca dependentul sar duke el singur fara sprijinul celor din jur la un medic eu cred ca tot ar cadea in patima drogurilor.
in Roma nia, din pacate nu sunt prea multe centre de reabilitare de acest gen...parca asa stiamthinking

succes!

| liliana83 a răspuns:

Probabil as cere ajutorul medicilor mai intai.

| goruna a răspuns:

Nu-i asa de simplu sa simti ce simte un consumator inrait, daca n-ai facut-o niciodata si stii totul doar de la TV.
in afara de asta, daca n-ai un suport moral, un prieten care sa fie langa tine... esti "mancat". cazi din ce in ce mai adanc si nimeni si nimic nu te mai poate opri, odata ce-ai trecut bariera. trenul nu opreste in gara ta. ai vazut vreodata privirea opaca a aurolacilor din Gara de Nord? oamenii trec pe langa ei, dar n-am vazut niciodata pe cineva sa-i caineze. ii privesc de sus, de parca ei s-au nascut din capul lui Zeus. in fine, fara bla, bla, bla, intrebarea care se pune este CE-AM FACE NOI, cei care avem mintea limpede pentru ei, cei care traiesc intr-o lume paralela?