| Shuko93 a întrebat:

Cand se accepta eutanasierea in Romania? Sincer, vreau pentru mine.Nu mai suport atata rautate si prostie plus ca nu imi vad rostul pe lume daca mereu sunt judecat si multe altele... crying nu intru in amanunte fiindca oricum nu ii pasa nimanui de existenta mea sau a altuia de nu e in beneficiul lor (fete, bani, droguri, etc.)...

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Si ce ti-ai dorit tu si nu ai avut? Nu interpretez cum vreau, in general interpretez asa cum zici, cel putin asa gandesc eu.
Tu vrei eutanasia dar nu ai cum! Nici acolo unde se poate deci Olanda si alte state din SUA, fara acte ca ai o boala fizica incurabila care da suferinta, NU te accepta. Asa ca aia este.
Eu am inteles ce vrei tu, dar nu se poate.

Eu te cred si iau in serios ce ai zis!

33 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu se va accepta, eutanasia exista in Olanda si unele state din SUA. Deci i-ati gandul.
Dar si acolo cu motive si acte care dovedesc ca ai o boala fizica incurabila care chinuie, nu oricum.

Daca le zici la aia de ce vrei sa o faci, vor rade si te da afara pe usa, pentru ca-s oameni cu mari probleme, boli urate incurabile care aia au loc acolo.

Si ce dracu iti pasa tie ca te judeca niste idioti? Atata minte ai? Vezi de treaba ta si de viata ta, bucura-te de ce iti place si de ce ai.
Uite, eu am multe negative si ma duare in basca de ce ar zice altii, un om mai luminat nu se lasa atins de ce zic si judeca niste prosti, fi baiat destept!
Vrei sa te duci dracu sa le dai satisfactie, ignoranta e cea mai tare arma, ii doare tare cand vor vedea ca nu te ating ce zic si ce judeca.

Si daca nu ii pasa cuiva de existenta ta ce? Nu atarni tu de altii, vezi de viata ta, nu trebuie sa depinda bunadispozitia ta de pasarea lor? Si daca le-ar pasa cu ce te incalzeste?

| UnDiavol a răspuns:

Uite ca mie îmi pasa de existența ta trebuie sa înțelegi ca uni oameni nu toți te vor judeca chiar și dacă ai dreptate de ce te obosești degeaba sale demonstrezi ca nu este Adevărată tot ce spune ei despre tine când tu stii cine ești cu Adevărată și sti ce vrei de la viața cu Adevărată

Fete bani droguri ))))

Bani poți săi faci muncind cinstit nu este impsobil Cu fetele cine te iubește cu Adevărată te accepta așa cum ești pentru cine ești și dacă nu e Aia e poți trai și fără fa o cariera in viața fa ce te pasionează ce iubești sa faci tu cu Adevărată

(Droguri) stai departe tot restul vieți un sfata frățește

| Shuko93 explică (pentru UnDiavol):

Mhm, nici nu va cunosc, adio

| aimullah123 a răspuns:

Salutare, prieten drag de pe TPU. Ne bucuram foarte mult ca ti-ai facut putin timp ca sa ne spui despre problemele tale. Sa stii ca ne pare rau ca treci printr-o situatie neplacuta. Cu siguranta trecem toti prin asa ceva. Nu are universul ceva cu tine, daca te gandesti la asta. Dar sa stii ca se poate si mai rau, sunt oameni care trec prin evenimente foarte neplacute, cum ar fi : abuzuri in copilarie, abandon, divorturi, decesul unei persoane dragi si multe altele. Nu a spus nimeni ca aici pe pamant suntem ca in rai. Cu totii suntem judecati si la randul nostru judecam alti oameni. Parintii tai sunt in viata? Cum poti spune ca nimanui nu ii pasa de existenta ta? Uite imi pasa mie si vreau sa te ascult. Te rog sa imi spui ce ai pe suflet happy

| Mosotti a răspuns (pentru aimullah123):

Nu e, el are probleme ca-l judeca altii pentru ce e el. Dar nu trebuie sa-i pese de asta, sa fie baiat destept si sa nu se lase atins de asta, ca asa face unul mai rasarit, nu se lasa afectat de ce zic niste prosti.

Sa se bucure de orice e placut, ca-s multe chestii placute de facut, nu prostii.
Si daca nu ii pasa nimeni de existenta lui ce? Ce relevanta are? Sa isi vada de viata lui si sa se bucure de fiecare zi.
Nu trebuie sa depinda starea noastra de altii.

| aimullah123 a răspuns (pentru Mosotti):

Salutare Mosotti!
Inteleg ceea ce spui. Dar daca privesti doar din perspectiva ta nu il vei intelege niciodata. Trebuie sa te pui in locul lui si sa il intelegi inainte sa ii spui ceva. Sa iti dau un exemplu, vezi pe strada un om care a fost batut si nu isi poate misca picioarele. Tu te duci langa el si ii spui "Trebuie sa te ridici de aici, nu esti in siguranta in strada pentru ca trec masini". Crezi ca acel om nu stie ca nu se afla in siguranta in strada? Dar daca nu isi poate misca picioarele cum sa plece de acolo? Mai corect ar fi sa il intrebi "Te poti misca?" si sa il ajuti tu sa se ridice de acolo si sa il duci in siguranta pe marginea drumului pana vine ambulanta. Nu-i asa?
Ei bine, haide sa il ascultam si pe el sa vedem ce anume il supara asa de tare pentru ca are el o problema care il supara tare de spune ca si-ar dori sa moara. Eu nu il judec si nu il critic indiferent de ce problema are. Sunt aici sa il ascult big grin Asa ca astept sa ne spuna ce problema are big grin

| Mosotti a răspuns (pentru aimullah123):

Eu am inteles foarte bine ce zici, insa problema este ca trebuie ca unii sa schimbe conceptiile, ca prea multi depind de ce zic altii si nu e bine, iar asta se poate schimba daca omul constientizeaza asta, nu e ca o boala care vine fara sa vrei.
Daca e o critica constructiva e binevenita.

Il ascultam, evident, insa eu m-am referit doar la ce zic altii, ce judeca altii, indiferent de ce probleme are! Problemele-s una, si faptul ca atarna de ce zic altii este alta treaba.
Si da, pe partea de probleme sa vedem ce zice, sa vedem daca zice insa.

| aimullah123 a răspuns (pentru Mosotti):

Sa stii ca nu e neaparat un lucru rau faptul ca depinde de altii si iti spun si de ce. Cu cat un om e mai conditionat social cu atat este mai inteligent. Si totodata are mai multe sanse sa faca si anxietate si depresie.

| Mosotti a răspuns (pentru aimullah123):

De ce e inteligent? Ca pune botul la ce zic altii? Din contra, unul inteligent e independent de altii si de ce zic altii, si isi vede de treaba lui, ca da, are mai multe sanse sa faca depresie si anxietate, ca pune la suflet ce zic prostii.

| aimullah123 a răspuns (pentru Mosotti):

Datorita legaturii dintre scoarta cerebrala si societate. De asta e inteligent. Scoarta cerebrala este formata, educata si chiar dominata de societate. Tocmai ce ti-am explicat la o alta intrebare ca inteligenta crescuta a aparut ca raspuns la necesitatea crescuta a omului de a rezolva problemele sociale.

| Mosotti a răspuns (pentru aimullah123):

Inteligenta a crescut mai ales la barbati pentru ca a fost nevoit sa rezolve probleme, dar nu neaparat dependent de altii, nu intamplator majoritatea a ce avem e facut de barbati. Poti inventa ceva si de unul singur la o adica.
Femeile de ce nu si-au dezvoltat asta asa mult? Ca nu aveau nevoie, ele doar cresteau copii si atata, barbatii vanau, aduceau mancare, colaborau intre ei pentru astea.

Nu stiu daca e dominata neaparat scoarta de societate, de ce ar fi?
Aaa, ca rezolvi probleme in grup si ca socializand rezolvi mai multe, e corect, daca la asta te referi.

| aimullah123 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu consider ca femeile sunt la fel de inteligente ca barbatii.
Eu nu vad femeia ca fiind inferioara barbatului. Femeia e cea mai frumoasa creatie din intreg Universul. O femeie trebuie iubita si respectata in mod special. Poate femeia este chiar superioara barbatului. Femeia poarta un copil 9 luni de zile in burtica si dupa il naste. Nu e deloc usor. Femeile sunt niste fiinte extraordinare. Parca sunt ingeri, nu oameni. Nu as putea niciodata sa le vad inferioare asa cum le vezi tu. Pur si simplu le iubesc.

| Mosotti a răspuns (pentru aimullah123):

Ca e frumoasa e una, ca trebuie iubita e alta, ca poarta un copil e alta.
Dar daca nu erau barbatii, ramaneam in evul mediu, iar asta se vede, nu poti nega! Nu au talent la astea.
Iubeste-le, dar asta nu are legatura cu ce am zis eu, nu au nici o inclinatie spre tehnica, sunt si femei asa, dar putine.
Nu degeaba la fac tehnice vezi putine fete, e generalizata treaba.

Daca dispar barbatii maine, in maxim 1-2 luni pica toate utilitatile si ajunge orasul ca in padure! Or sa mai tina din inertie cat mai merg singure, dupa aia vine iadul, nu mai ai telefonie, si nimic, de fapt daca nu mai ai curent, gata, nu o sa ai nici apa la blocuri ca pompele nu mai merg, gaze nu.
Nici spitale nu or sa mai fie in functiune fara curent.
Si uite asa, s-ar ajunge ca in evu mediu!
Si s-a pus si la rmn in evidenta ca, creierul barbatului are anumite zone dezvoltate, la femei altele.

Or sa fie cateva femei care s-ar pricepe dar sunt prea putine ca sa tina o tara intreaga cu tot ce trebuie, incepand de la curent electric pana la transportul hranei la magazine, ca si acolo ai niste masini care si alea daca se strica ce faci? Cine le repara?! Dracu.

| Shuko93 explică (pentru Mosotti):

Cum ziceam nimanui nu i pasa si degeaba zic ca oricum fiecare interpreteaza ce vrea... Eu vrea eutanasiere ca degeaba exist Nu am singurul lucru ce mi l am dorit de cand incepeam sa imi doresc chestii Si nu zic ca apoi tot vina mea e ca vrea sa mor pe cale legala si fara batai de cap pentru nimeni.

| Shuko93 explică (pentru aimullah123):

Nu ne cunoastem, nici nu vreau, sal

| UnDiavol a răspuns (pentru Shuko93):

Sigur bafta

| aimullah123 a răspuns (pentru Shuko93):

Aaa m-am prins, tu de fapt ai nevoia de o fata care sa puna botul la acest "la ce rele ati ajuns, ma doare undeva de voi..." si sa vina sa te intrebe ce ai patit sa te descarci in fata unei fete. Esti rupt de suparare din cauza ca ai pus suflet candva, te-ai deschis in fata unei fete si te-a ranit. Tu o iubeai foarte mult probabil. Nu-i panica. O sa te indragostesti de sute de fete/femei in viata asta. Unele te vor accepta iar altele nu.

| Shuko93 explică (pentru aimullah123):

Nu caut cearta, puteti pleca Nu caut nimic am scris f clar de prima oara... Sunt obisnuit de mult ca e vina mea la tot si daca doresc sa mor...

| Shuko93 explică (pentru Mosotti):

De abia astept sa bage Degeaba am misiuni daca n am cu cine sa imi impart bucuriile... ma puteti judeca pana maine, nu mi pasa, sal Astept injuraturile ca am dat funda

| Shuko93 explică (pentru Mosotti):

P.s. nu va prefaceti ca si cum ne cunoastem dau funda ca mi ati spus unde se face sad n am noroc nici aici, pff

| Shuko93 explică (pentru aimullah123):

Sigur, cautam aici o epava... pff, am dat funda, poti pleca acu...

| aimullah123 a răspuns (pentru Shuko93):

Nu sunt aici pentru fundita. Doar imi pasa de tine si de oamenii din jurul meu pentru ca si eu am trecut prin multe experiente nasoale mai ales cu fetele. Dar sa stii ca nu sunt niste fiinte naspa. Mai mult decat atat, vei vedea ca intr-un fel gandesc fetele si in alt fel gandesc femeile. Vei mai gasi si cazuri naspa dar nu toata lumea e la fel big grin

| Mosotti a răspuns (pentru Shuko93):

I mod normal nu se sta aici pentru funde, se sta daca ii face placere omului sa discute, sa ajute, sa socializeze, asta trebuie sa fie motivatia de a sta, nu o funda, un punct sau un clasament, ori titlul de userul anului sau nu.

Si orice caz trebuie luat in serios zic eu, ca mai sunt unii care fa misto, asta e altceva, dar nu putem lua din prima ca e la misto.

| Mosotti a răspuns (pentru Shuko93):

Eu nu m-am prefacut deloc, cu ce m-am prefacut?

| Mosotti a răspuns (pentru Shuko93):

Eu nu judec stii de ce? Eu am o depresie nasoala de mult care-mi cam fura viata (am mai zis pe aici de mult timp cand era subiectul), si nu-s departe de gandurile tale, asa ca inteleg f bine. Da-o dracu de funda, ia-o daca poti si da-l cui o vrea, ca nu de aia postez pe aici pentru funda.

| Shuko93 explică (pentru Mosotti):

Am destui nervi Daruieste le altui bou Nu mie ms... Eu vrea doar ce am scris prima oara Am destule suparari. multumesc de nsurplus... dubiosilor

| Mosotti a răspuns (pentru Shuko93):

Nu ai inteles, sa druiesti tu funda pe care ai dat-o, altuia, nu sa iti dai tie funda.
Pai daca ai nervi, fa ceva cu privire la asta! Incearca sa rezolvi problema.
De ce ai mai scris daca toti suntem niste nepasatori si dubiosi?

Dar e bine ca ai scris, ca eu ti-am dat raspunsul de fapt, ai aflat ce doreai, ca nu iti convine raspunsul, este alta treaba, dar nu puteam sa te mint, se poate verifica locatiile unde e legala treaba.

| Shuko93 explică (pentru Mosotti):

Ma certi skca ti am dat funda sau ce? Lasa ma in pace P.S. Te ignor ca vorbiti non sens de mine.

| Mosotti a răspuns (pentru Shuko93):

Nu, eu ziceam ca daca nu iti convenea de mine, trebuia sa dai funda altuia, in sensul asta am zis.
Du-te si rezolva-ti problemele, si nu mai te purta asa cu lumea, ca nu e nimeni vinovat de problemele tale.
Repet, daca la toti de aici nu le pasa (cum tu zici), zici ca sunt cum sunt, de ce te-ai mai adresat unora de care nu-ti convine?

| Mosotti a răspuns (pentru Shuko93):

Si ce ti-ai dorit tu si nu ai avut? Nu interpretez cum vreau, in general interpretez asa cum zici, cel putin asa gandesc eu.
Tu vrei eutanasia dar nu ai cum! Nici acolo unde se poate deci Olanda si alte state din SUA, fara acte ca ai o boala fizica incurabila care da suferinta, NU te accepta. Asa ca aia este.
Eu am inteles ce vrei tu, dar nu se poate.

Eu te cred si iau in serios ce ai zis!

| bianca47 a răspuns:

Toti oamenii judeca si nici eu nu simt ca am un rost pe acest pamant, dar uite ce fac eu ca sa nu stiu ma eliberez de ceea ce simt si sa fiu mai bine, hai sa ne gandim amandoi ca oricum vorbele sunt trecatoare, si noi suntem putin nepasatori si egoisti, asa ca noua nu ne pasa de ce cred ceilalti, si hai sa facem lucruri care ne plac, eu de exemplu cant, ascult muzica, dansez, pictez, hai sa uitam ce ne doare si sa cautam pe cineva care sa ne inteleaga, sa descoperim lucruri noi, chiar daca poate par plictisitoare. oamenii sunt prosti si rai nu i baga in seama, ei nu stiu sa acorde atentie si afectiunea de care unii au nevoie. esti o persoana minunata si stiu ca nu o sa ti mai pese de ce cred oamenii si o sa faci ce te face fericita pentru ca am incredere in tine ly♡♡♡

| Mosotti a răspuns (pentru bianca47):

De ce nu ai nici un rost pe acest pamant? Bucura-te de ce ai, de ce poti face, sunt atatea chestii frumoase de facut, nu trebuie neaparat sa ai un rost.
Uite, nici eu nu am nici un rost dar nu conteaza, ma bucur de ce pot si cu asta basta, traiesc fiecare zi la maxim cand pot, am atatea de facut placute ca nu am timp sa le fac pe toate.

| Shuko93 explică (pentru bianca47):

Nu am incredere in vb voastre mincinoase Ma rog la Dumnezeu sa ma calce tirul la ce reduse ati ajuns... Degeaba zic ceva0 cw oricum naiba ma crede... Sa va ia dracu pe TOATE!@ LA CE RELE ATI AJUNS, MA DOARE UNDEVA DE VOI, C****

| Shuko93 explică (pentru bianca47):

P.s. sunt baiat... poti pleca, narcisista lui peste