| Alextareeee a întrebat:

Cand se face checkinul la compania Blue Air?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Serviciul de check-in online este disponibil cu 30 zile inainte de data plecarii si cu pana la 12 ore inainte de plecare. In cazul in care aveti bagaj de cala, va trebui sa va prezentati cu minim 90 de minute inainte de decolare la ghiseele special marcate din aeroporturi pentru inregistrarea bagajelor.
In cazul in care nu aveti bagaj de cala trebuie sa va prezentati la poarta de imbarcare cu minim 60 minute inainte de ora de decolare, avand cartile de imbarcare tiparite in urma procesului de check-in sau check-in online.
Ghiseele de check-in, denumite acum Ghisee de Predare bagaje, din aeroporturi, se deschid cu 3 ore si 30 de minute inaintea cursei si se inchid cu 45 de minute inaintea orei stabilite pentru decolare.
====
http://www.blueairweb.com/conditii-de-calatorie/

2 răspunsuri:
| Corinutza_Cory_1990 a răspuns:

Poti sa il faci cand vrei chiar si cu 2 ore înainte de decolare

| suntserios a răspuns (pentru Corinutza_Cory_1990):

Serviciul de check-in online este disponibil cu 30 zile inainte de data plecarii si cu pana la 12 ore inainte de plecare