| estiunscump a întrebat:

Cand spui "artist" la ce te referi? Care este artistul/a tau/ta preferat/a? De ce? Dar melodia preferata?

5 răspunsuri:
| Miza a răspuns:

Bună!
Cînd spui artist te poţi referii şi la un pictor, prozator sau altele. Mie îmi zboară gîndul la un cîntăreţ. Trupa preferată de artişti este Kse, Killswitch Engange cu melodia My last serenade, iar artistele mele preferate sunt Lady Gaga cu Judas şi Nicky Minaj Cu Beez In The Trap.
Seară faină!:*

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Cand spune ceva despre un artist ma refer la picto, muzician, sculptor, dansator etc.In general la sensul muzician ma gandesc.
Mie imi place Adele happy
Rolling in the deep
Pa, pa

| M25M a răspuns:

Cand spun artist ma gandesc la muzicant, pictor, sculptor. Insa acum sensul cel mai raspandit este de muzicant.
Artist preferat: Ludovico Einaudi.
Melodie: Giorni Dispari.

| XBrunetteX a răspuns:

Artista(cantareata) mea preferata e Amy Lee, de la trupa Evanescence.
Ea este o artista in toata puterea cuvantului.Adica : ea canta din suflet,cu pasiune, are multa energie cand e pe scena si isi intra repede in starea data de fiecare melodie pe care o canta.E geniala.Multe cantece sunt compuse de ea si e de admirat fiindca multi muzicieni nu isi compun propriile cantece;
Canta live extrem de bine, voceai ei e foarte puternica si te "loveste" fix in inima, cum s-ar zice. Unele melodii de ale ei chiar te fac sa plangi, cum ar fi "My Immortal" sau "My heart is broken".
Ca sa intelegi mai bine, cauta pe youtube melodiile trupei Evanescence.

O seara placuta in continuare!

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Bună!
Când spun artist/ă mă refer la o persoană publică,care face ceva mai interesant.[căntă,dansează, regizează etc.]
Unul preferat nu am, dar ca să spunașa, îl voi alege pe Sergiu Nicolaescu.
Melodia preferată, pâna acum 2 săptămâni era Inna-Tu și eu.
Dar mi-am schimbat total părerea și acum e Metallica-Nothing Else Matters.
Uite link-ul.https://www.youtube.com/watch?v=wUK2QmdUXas
Dar ale tale care sunt?
Pa` pa!