| fericire_7454 a întrebat:

Cand te bagi pentru a doua oara cu un tip (cu care ai mai fost). crezi ca e mai bine? ce parere ai... a doua/treia oara e mai bine?

6 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

La mine niciodata nu au mers relatiile pe care le-am reluat dupa ce ne-am despartit, mai ales daca a trecut si ceva timp.

de ce sa fiu de 2 ori cu aceeasi persoana cand pot gasi ceva mai bun? ca daca fostul era bun, nu mai eram despartiti acum nu?laughing)

| Mirela a răspuns:

Depinde si motivu despartirii. Daca v-ati despartit dintr-o chestie banala si tipu merita happyatunci e ok sa mai revii la el a 2-a oara. Dar daca v-ati despartit urat.nu prea happydupa parerea mea, de fapt.happydeloc.

| tyana a răspuns:

Ciorba reincalzita nu are gust bun niciodata! Parerea mea!

| candycarrie a răspuns:

Posibil sa fie mai bine a doua oara, desi e un sentiment ciudathappy daca te bagi iarasi "pe felie" cu el a doua oara o fi pentru ca s-a schimbat, si vei vedea asta si te va surprinde in mod placutbig grin eu asa am fost mereu.desi poti avea si "surpriza" ca tipul sa se fi schimbat mai mult decat vroiai tu si atunci devine ciudat intr'un mod negativ. e riscant sa te impaci cu un tip cu care ai mai fost, dar merita incercarea big grin aa.si inca ceva, deja a treia oara, a patra oara nu mi se mai pare ok. da asa a doua oara, in cel mai RAU caz a treia oara poate fi super okbatting eyelashes

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

NU! Si eu am facut aceasta prostie de mai multe ori, dar mi-am dat seama mult mai tarziu ca nu a fost bine! Nu mi se pare ca ar mai fi la fel.Iti dau un ex.:Noi ne despartim pentru ca el m-a inselat; dar eu il iubeeesk de moooooor... dar?! mai am eu oare aceiasi incredere in el? O sa incep sa il sacai cu telefoane ca sa vad pe unde umbla si cu cine iar asta va duce la o eroziune si mai mare intre noi.Asta a fost un exemplu.Acum iti mai zic odata: FA CE CREZI CA SIMTI TU, dar iti zic ca nu o sa mai fie la fel never!

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Mai bine amici decat din nou iubiti!