| TbX_4651 a întrebat:

Care ar fi cel mai tare cadou de 8 martie pentru o diriga, ceva de suflet? Idei?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Buna! Pai intai, hai sa-ti spun cum am pregatit noi ziua lu' dirigu. Poate te inspiri. Eram clasa a 7-a, bine nu era de 8 martie dar era ziua lui. Am strans bani de la fiecare (in jur de 30 RON = 300 de mii vechi) si am cumparat multe baloane, am facut comanda de un tort ( stiam ce preferinte avea el ) si am cumparat niste d'alea...cum le zice...hartiute colorate na'. laughing nu stiu cum le zice
Apoi am facut un CD cu muzica lui preferata. La scoala, am aranjat bancile in forma de U. Am pus tortul pe catedra (era cat jumate din ea), si ne-am ascuns in alta clasa (practic, clasa noastra era goala). Am vorbit cu alti profesori si ne-au facut jocul, il tineau de vorba sa intre in clasa si sa nu ne descopere ascunsi. Intra dirigu in clasa, si face o moaca d'aia... O.O bai cat am ras. Apoi am intrat noi, am aruncat cu "hartiutele" alea colorate in el, i-am dat flori (trandafiri) si am pus muzica si am inceput sa mancam din tort si sa bem suc. laughing
Tin minte ca stateam in ultima banca, iar in spatele meu era casetofonul, si-mi urla Vivaldi in urechi, de m-apucasera transpiratiile: "hai 10 minute, inca 5... arghhhh". In momentul cand dirigu' a vazut tot ce-am facut pentru el, a inceput sa planga. A spus ca niciodata nu si-a imaginat ca vom face asta pentru el si ca nu ne va uita niciodata. Anul urmator, a iesit la pensie sad. Acum sunt clasa a 10-a.

Daca diriga ta e o fire mai sufletisa, poti incerca acelasi lucru.
Sau ii poti lua:

- un buchet de flori ( depinde care ii plac)
- un set de machiaj
-un set de bijuterii
-un parfum
-o crema
- ii poti face o felicitare impreuna cu semnaturile tuturor colegilor
- poti face un film cu voi toti. Adica, daca e diriga ta din clasa a 5-a, sau daca esti la liceu. poti cauta poze cu voi (daca aveti) si faceti un filmulet. Vorbeste cu un coleg care se pricepe la d'astea si care e mai aproape de scoala /liceu. Iti garantez ca va fi foarte emotionata.
Succes!

4 răspunsuri:
| Kqzu97 a răspuns:

Pai daca e devil ii puteti lua un Trandafir cu multi Spini si papusa Voodoo(pentru voi, ca sa o mai intepati daca chatterbox)laughingiar daca este ohappy ii puteti lua ceva draguttongueo bratara sau un latisortonguesi un buchet de floribig grin

| Kta91 a răspuns:

Noi i-am dat un spray de gura si ne-a dat sanctiune de 4 pct ca cica am jignit profesorul deci poti incerca. daca vrei sa iti faci colegi sa tada putin cum am facut si noihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O felicitare care inauntru sa aiba un martisor decorat un bibelou si un trandafir frumos.

| Bubu_6240 a răspuns:

Pai niste flori si o poseta,o cutie de bijuteri, o esarfa, o bluza pe stilul si marimea ei big grin funditabatting eyelashes