| Denis_1354 a întrebat:

Care ati luat roacutane? pastile pentru cosuri.Si cat ati luat si daca o avut vreun efect, si dupa cat timp.Multumesc

9 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Eu am folosit cam tot ce exista in materie de acnee...si Roaccutane, dar nu e asa miraculos si nici prea sanatos. avand in vedere ca trebuie utilizat mai mult timp si afecteaza ficatul+ multe alte complicatii.nu merita.pentru ca mie mi-au reaparut dupa incetarea tratamentului...

Acum folosesc un tratament naturist... fara reactii adverse care a avut efecte uimitoare...
Dr. Harris`Original Dermal Magic (exfoliator si gel hidratant).

Cu acest produs am scapat de acnee, dar si de cicatricile si petele ramase de la stoarcerea cosurilor. Este de 10+++.

Eu l-am folisit timp de 4 luni zilnic, iar acum il folosesc pentru intretinere de 3 ori / saptamana...

Se comercializeaza si in Romania (andyfarm.ro, farmaline.ro...). Eu l-am achizitionat de la importator.
Oricum puteti gasi detalii despre produs pe google pagini din Romania.

Este un pic mai scump, dar ajunge sa-l folositi timp de 4 luni

Mult succes!

| Bernoullie a răspuns:

Nu sunt bune pastilele.Si eu acum doi ani sufeream de problema acneei. Aveam pe toata fata. Am citit undeva ca de la ciocolata se fac cosurile. O luna m-am abtinut de la ciocolata(nici macar o firmitura) si n-am mai avut nici macar un cos pe fata! Asa ca, ia incearca tu o luna sa nu mai pui DE LOC gura pe ciocolata si ai sa vezi ca nu mai ai nici un cos pe fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi credeti ca toti au acelasi organism, la mine de ce nu a functionat cu nimic altceva decat cu roaccutane? La mine nu are importanta daca mananc sau nu dulciuri.Nu mai dati sfaturi aiurea pentru ca fiecare are organismul sau. Pastilele acestea nu sunt recomandate daca ti-au aparut cateva cosuri si le ai de o luna, gata vai doamne am cosuri.Eu am avut 4 ani de zile, nu am putut sa scap cu absolut nimic, am incercat cu tot ce se putea.
Denis eu nu ti-as recomanda roaccutane daca nu ai cosuri de mult timp pentru ca scrie destul de clar in prospect ca se ia numai in urma tratamentelor care nu au avut efect.Are si efecte adverse asta e. Oricum cel mai bine du-te la dermatolog si apoi daca vezi ca nu functioneaza cu ce iti prescrie ai putea sa iei si roaccutane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai rezultate dar sa stii ca tratamentul poate dura si pana la 6-7 luni, cel putin in cazul meu asa a fost. Ia si un protector pentru ficat sa fii sigur ca nu o sa ai probleme.Eu am luat Hepatoprotect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat 3 luni a fost bine dar dupa un an mi au reaparut

| Denis_1354 explică:

La dermatolog mi-a recomandat aceste pastile+ alte creme.

| Denis_1354 explică:

15, si mia recomandat dermatologul

| gianinap101 a răspuns:

Doctorul cu care am vorbit eu zicea ca nu e indicat sa folosesc pastile, e posibil sa nu imi faca bine. In schimb mi-a dat sa fac un tratament cu produse naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Sunt tare multumita ca am inceput acest tratament. mi-am vindecat tenul de acnee. Iti recomand de la ei o o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. pupici