| Evelyna_8584 a întrebat:

Care ati vazut Vampire Knight si stiti despre ce e vorba...cine credeti ca este Cavalerul Vampir? Kaname sau Zero?

3 răspunsuri:
| Sira a răspuns:

La academia Cross, participa doua tipuri de elevi, scoala de zi si scoala de noapte. La crepuscul, in timp ce scoala de zi merge spre camine, ei se intalnesc cu scoala de noapte, care merge spre scoala. Yuki Cross si Zero Kiryu sunt gardienii scolii, ei ii pazesc secretul si anume faptul ca scoala de noapte e plina de vampiri.
Yuki Cross are 15 ani si este indragostita nebuneste de Kaname Kuran, un vampir caruia considera ca ii datoreaza viata, care-a salvat-o dintr-un accident in urma cu 10 ani.
Daca vampirii au renuntat intr-adevar la firea lor sangeroasa sau ascund un adevar terifiant in panzele noptii, urmeaza sa descoperiti singuri. In lumea secretelor nimic nu este asa cum pare, iar pretul increderii ar putea fi mai mare decat simpla moarte a trupului...
Vampire Knight Guilty

Povestea de groaza continua. Este vremea ca minciunile trecutului sa fie dezvaluite.

Yuki cauta cu disperare sa dezvaluiasca misterul trecutului ei. Cine este, de unde provine, ce s-a intamplat cu familia ei si ce se ascunde in spatele noptii sangeroase de acum 10 ani? Secretele vor fi dezgropate, furtuna trecutului se va dezlantui, iar Yuki, Zero si Kaname vor fi invaluiti intr-un nou mister si vor fi protagonistii unei iubire interzise.

| TEPotAjuta a răspuns:

Sincer dupa mine titlul iti induce o oarecare intrebare... Intru cat Zero a fost o unealta pentru Kaname (cred ca in penultimul episod si spune ca s-a folosit de el), cavalerul vampir dupa mine era Zero pana si Yuki a vazut sentimentele lui cand i-a baut sangele
. Chiar si asa a plecat cu Kaname.
Daca ar fi dupa mine animeul ar trebui sa aiba o groaza de episoade, insa asta e nu noi hotaram. Daca as avea un program cu care se fac animeuri zi si noapte as sta mi-as stoarce creieri dupa idei.
Sper ca ai inteles ideea. Zero merita sa fie cu Yuki.

| justaforgottenghost a răspuns:

Maica,e aidou ala ca nu mais tiu care i-a zis ca s-a comportat ca un cavaler!