| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost desenele copilariei voastre? Ce parere aveti despre desenele din ziua de azi? happy

6 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

- Rollie Polie Olie
- Clifford
- Cei cu Andy
- Viata cu Louie
- Sonic
- Wunschpunsch
- Dosarele seccrete ale cainilor detectivi
- Bobby's world
- Inspector gadget
- Jack piratul cel teribil
- Evil con carne
- Walter melon
- Marsupilami
- Copii de la 402
- Robo gandacelul
- Willy fog
- Curaj, caine fricos!
- Tutenstein
- WITCH
- Familia Toffu
- Shaman king
- Naruto

Majoritatea desenelor din ziua de azi sunt patetice.

| greyhound a răspuns:

Au fost multe, m-am uitat la desene pana la 20 de ani. Mi-au placut Tom si Jerry, Laboratorul lui Dexter, Viata cu Louie si multe altele.
Cele de azi sunt jalnice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt nascut in '97. Deci Tom si Jerry, Ed Edd'n Eddy, Gemenii Cramp, Johnny Bravo, Ce-i cu Andi, Gemenii Cramp, Vaca si Puiu', Pisoiul Ik, Babuinul si Nevastuica. Cand eram la gradinita era un desen cu o insula de bastinasi si avea unul un pierce mare in nas, hmm, Billy si Mandy.
In prezent nu ma mai uit la televizor, decat la niste filme pe HBO si Cinemax ori la South Park pe Comedy Channel, insa m-am convins de boraturi de desene sunt in prezent.

| minda23 a răspuns:

Tom si Jerry, Mickey Mouse. Unele desene de azi sunt bune, dar altele foarte enervante.

| GeorgiaaRose a răspuns:

Desenele din ziua de astăzi nu se compar cu cele de mai demult. Majoritatea sunt foarte enervante, însă altele sunt bunicele.
Totuşi nu se compară cu cele vechi.
Preferatele mele au fost :
Andersen Povestitorul
Caine rau
Casa Foster
Ce-i cu Andy
Chowder
Ciudatii mei parinti
Clanul Nebunaticilor
Colegul meu e o maimuta
Copiii de la 402
Curiosul George
Dennis pericol public
Ed, Edd si Eddy
Enigmele din Providence
Familia Addams
Familia Flinstone
Familia Gigant
Familia Tofu
Fantoma Casper
Folclorul Maghiar
Gemenii Cramp
H2O – Adauga apa
Iggy Arbuckle
Johnny Test
Scooby-Doo
Spioanele
Tabara lui Lazlo
Tutenstein
Viata cu Louie
W.I.T.C.H.
Zambetul lui Sharon

Încă mă mai uit la ele când nu am ce face.

| Biiancaaaa a răspuns:

Încă sunt considerată un copil (şi încă mă simt copil). Încă mă mai uit la desene uneori, când nu am ce face, când sunt supărată, stresată, pentru că mă relaxează.
Pot spune cu dezamăgire că mulţi dintre copii (în general cei născuţi în 2009 şi mai mici) NU vor mai apuca desene cu adevarat bune.
Desenele copilăriei mele sunt, au fost şi vor fi:
- Familia Flinstone
- Familia Addams
- Familia Tofu
- Zâmbetul lui Sharon
- W. I. T. C. H.
- Fantoma Casper
- H2o- adaugă apă
- Viaţa cu Louie
- Gemenii Cramp
- Ce-i cu Andy
- Ed, Edd şi Eddy
- Johnny Test
- Johnny Bravo
- Cliford
- Andersen Povestitorul
- Tom si Jerry
- Casa Foster
- Copiii de la 402
- Clanul nebunaticilor de alături
- Tabăra lui Lazlo
- Tutenstein
- Spioanele
- Vaca şi puiul
- Curaj, câine fricos
- Billy şi Mandy
- Bibi Blocksberg
- Colegul meu de sală e o maimuţă
Şi multe altele...
Au fost desene geniale, la care ţi-era drag să te uiţi. Mie personal, la majoritatea celor de acum le găsesc deloc interesante, pline de prostii.