| thegreatgatsby a întrebat:

Care au vazut Requiem for a dream, ce parere aveti? ( http://www.youtube.com/watch?v=lgo3Hb5vWLE ).
Am vazut eu zeci de filme infricosatoare dar asta m-a dat pe spate si intr-un final m-a facut sa plang. Nu cred ca m-as mai uita el in curand...
N-am ce sa zic... a fost mind-blowing. genial. si trist.

1 răspuns:
| houyhnhnm a răspuns:

Si mie mi-a placut, desi e un film apasator, care iti da o stare de revolta si de neputinta. Mi se pare cel mai bun film dintre cele regizate de Aronofsky. Asta si cu Pi. In "Black Swan" prea a dat-o-n filozofeala ieftina, ca sa nu mai zic de porcaria aia de "The Fountain" care a fost mai boring decat crescutul ierbii. Si "The Wrestler" a fost frumos, dar Requiem e mai bun. Si coloana sonora e potrivita cu filmul.