| Vizitiul a întrebat:

Care credeti ca este cea mai importanta perioada din viata unui om?
Ce ai dori, sa suferi din dragoste sau sa fi strain de acest sentiment?
Care ar fi diferenta dintre o relatie de prietenie si o relatie de iubire?
Te-ai simti insultat daca in momentul de fata as veni si ti-as spune : "esti un ratat!?" (Sunt curios ce raspunsuri aveti la acesta intrebare.)
Unde nu exista iubire si prietenie, atunci ce exista?
Poti fi altruist intr-o lume de impertinenti?
Cred ca v-am stresat indeajuns de mult, doresc sa postez o ultima intrebare, si anume:
In ce mai crezi cu adevarat? Fara presupuneri, banuieli...

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

1.Copilaria.Pentru ca cei mai multi dintre noi o regreta
2. Daca se poate pe la mijloc.Sa fiu iubita dar sa nu iubesctongue
3.Ca relatia de iubire implica alte raporturi intre parteneri
4.Nu.Ti-as da dreptate.In anumite situatii am fost.Si clar voi mai fiwinking
5.Gunoaie.Umane.Din ce in ce mai multe
6.Nu.Si in alturism exista o forma de egoism
7.In nimic pe deplinsad

| Razvan a răspuns:

@Parintele 2.Tocmai asta e buba.Ca nu astept sa ma indragostesc pe deplin de cineva ca ii tot gasesc defecte.Asa ca e mai confortabila pozitia sa fii iubit si sa nu iubesti.Corect pentru cel de langa tine nu e asta e clar, dar in orice relatie e raportul asta de "forte". Stiu ca nu e bine. Dar nu imi place sa ma complic prea tare si sunt egoistastraight face

| Bacemi a răspuns:

1. Adolescenta e cea mai importanta pentru ca atunci iti formezi cu adevarat modul de gandire. Aici vin marile decizii si de aici incepe procesul de formare, de identitate proprie si de personalitate. Dupa cum spunea cineva : De tanar stiam cine sunt si ce vreau. Restul vietii nu am facut decat sa caut confirmarea.

2. Prefer sa cunosc dragostea. Oricand prefer sa iubesc si sa pierd decat sa nu iubesc. In acest sens mai bine sa incerc trecerea de la prietenie la iubire si sa risc pierderea prieteniei.

3. Relatia de iubire de obicei difera deoarece duce la sex. Cu persoana iubita vrei si asta. In acest scop la persoana iubita ai mai multe pretentii fizice pe cand o prietena nu trebuie decat sa fie sincera si intelegatoare. La mine asta e diferenta. Flirtez doar cu fetele care ma si atrag, care mi se par dragute.

4. Daca o fata mi-ar spune ca sunt un ratat nu i-as spune nimic. I-as zambi si nu m-ar afecta pentru ca stiu ca nu e asa. Am destule calitati. Nu sunt perfect, am defecte ca orice om dar stiu ce conteaza cu adevarat in viata.

5. Unde nu exista iubire si prietenie exista ura si antipatie sau necunoastere.

6. Poti. Eu sunt. Dar mai rar cu impertinentii si mai des cu persoanele care chiar merita

7. Cred intr-o iubire sincera. Mai exista iubire chiar daca suntem intr-o perioada a superficialitatii.

| Vizitiul explică:

Onutzu-cum poti astepta sa fi iubita daca tu nu iubesti?

| Vizitiul explică:

Onutzu -apreciez onestitatea ta. Odata cu timpul o sa apara schimbari in mentalitatea ta. Si eu avem niste idei de te lua groaza, dar mi-am schimbat radical conceptiile.

| PotHed a răspuns:

Pai dupa mine ar fi cam asa:
cea mai importanta perioada in viata unui om este adolescenta
as prefera sa suf din dragoste decat sa nu cunosc acest sentiment
daca nu exista nici iubire nici prietenie atunci nu exista nimic
si cu siguranta ca daca ai veni si ma-i insulta as rade putin ironic
poti sa fi altruist si tot ce vrei sa fi daca crezi in tine
iar la ulima intrebare cu toata sinceritatea iti spun singur lucru in care mai cred sunt eu si numai eu...
asta e parerea mea...

| Aura a răspuns:

Cea mai importanta perioada in viata unui om, din punctul meu de vedere este copilaria, este cea mai frumoasa.

Prefer sa sufar din dragoste decat sa nu stiu sa iubesc. Iubirea face omul mai bun.

Prietenia este apropierea dintre 2 persoane, care sunt alaturi una de alta la nevoie. iar relatia de iubire, este de fapt. 2 trupuri si o singura inima. Mereu iubitul / iubita iti va fi aproape, pe cand prietenii.

Hmm, e parerea ta proprie si persoanala daca sunt sau nu ratata, toti au dreptul sa isi spuna propria parere la adresa celor din jur.

Unde nu exista iubire si prietenie, exista tristete si ura.

De cele mai multe ori se poate sa fim altruisti intr-o lume de impertinenti.

Si ultima intrebare, se poate spune ca nu mai cred in nimeni si nimic, decat in mine si in propriile mele puteri.

| Aimee_7045 a răspuns:

Cea ma frumoasa perioada este copilaria. dar cea mai importanta este cu desavarsire adolescenta, pentru ca reprezinta trecerea de la copilarie la maturitate, este acel pas neplacut dar atat de necesar pe care toti dintre noi trebuie sa-l facem mai devreme sau mai tarziu. Si pe cat este de importanta aceasta perioada pe atat este de critica, pentru ca ne confruntam cu noi insine si avem impresia ca nimeni nu ne intelege, chiar ajungem foarte usor sa nu ne mai intelegem nici noi. Dar ea are un rol determinant in viata noastra, pentru ca ne formeaza ca si persoane, iar adolescenta ne urmeaza toata viata, geselile sau eventualele ei succese.
Deci dupa parerea mea cea mai importanta perioada este adolescenta.

Cu toate ca niciunul dintre noi nu si-ar dori sa sufere din dragoste. daca am fi lipsiti de acest sentiment nu am simti ca traim, ne-am asemana cu plantele, si am fi mai rai ca animalele, pentru ca si ele desi se intalnesc in scopul reproducerii isi arata iubire.
Cred ca nu iubirea ne face sa suferim, ci lipsa ei (ma refer intr-o reeltie fata-baiat, nu relatii de familie), dar desi suferim ne incredem in iubire, iar si iar, si punem din nou tottul in joc, desi poate nu cu mult timp inainte tocmai iubirea ne-a terminat sufletestebatting eyelashes
Si totul pentru ca doar iubirea face viata demna de a fi traita si parasita fara niciun regret.

Intr-o relatie de prietenie avem incedere intr-o persoana (in general relatiile de prietenie, rezista doar intre persoane de acelasi sex), sprijin, incredere, afectiune, ajutor reciproc.in timp ce iubirea le cuprinde pe toate acestea dar si mult mai mult, doua inimi care bat ca si una, uniunea dintre corpuri intr-o singura fiinta si tot ceea ce te face sa traiesty.

Nu nu m-as simti insultatA. pentru ca daca as fi. m-as fi simtit eu pana sa-mi zici tu, deci nu mi s-ar parea o noutatewinking. si cum nu sunt nu are de ce sa ajunga la mine. Nici daca m-ai face tu si jumatate din planeta ar avea aceeasi idee. Pt ca noi suntem ceea ce suntem indiferent de ceea ce ne cred ceilalti, si impresia pe care o au ceilalti despre noi, nu ne face nici mai rai nici mai buni, ramanem exact la fel. EU sunt eu si nu parerea ta ma schimba.
Problema ta daca ma jignesty, din gura ta iesewinking (si se spune ca in general ce iese din noi ne reprezinta) pentru ca reprezinta exteriorizareahee hee

Unde nu exita iubire sau prietenie...se poate spune ca nu exista nimic... dar poate exista. ura sau indiferenta.in cazul in care acestea pot fi numite sentimentewinking

Se spune ca nu poti fi perfect intr-o lume plina de imperfectiuni.
dar:-s
DA.cred ca poti fi altruist, daca nu-ti pasa de cei din jurul tau, si nu ar trebui sa-ti pese. pentru ca ceea ce faci faci pentru tine, ceea ce esti esti pentru tine.
Ar trebui sa nu ne pese de cei din jurul lor, comportamentul / gandirea lor si cu atat mai putin sa ne traim viata in functie de ei.
pentru ca... o singura viata avem. ei si-o traiesc pe a lor noi pe a noastra.

Da ai dreptate ne-ai cam stresatlaughing
Glumeam, doar ca mi0au amortit putin degetele de la scristongue

Fiecare avem un crez, o speranta, un lucru de care sa ne agatm cu unghiile si cu dintii, pentru ca acestea sunt sforile care ne leaga de viata si care ne trag din nou la tarm atunci cand ne pierdem in oceanul neputintei si neincrederii.
CU adevarat...cred ca mai cred doar inlaughing (ce exprimare. nu?) sunt putin cam analfabetatongue
Doar in mine mai cred 100 %. pentru ca nimic si nimeni din jur nu este sigur.nimci nu ne garanteaza ceva, si nici garantia atunci cand o primim uneori e valoaroasa ca si gunoi de aruncat. Cand nu ne este garantata nici ziua de maine, cand ne tradeaza cele mai apropiate fiinte noua,. cand propria viata ne joaca feste si uneori ne angajeaza in jocuri pervers de dificile cum mai putem avea incredere in orice altceva exterior nou?
cum?

| Bubu a răspuns:

Sunt multe momente importante in viata unui om:Momentul cand te nasti este un moment important de care parintii se bucura din plin.Copilaria e acea parte a vietii cand descoperi lucruri frumoase in viata, dar si obstacole...Casatoria e momentul in care 2 pers isi unesc destinele p viata ceea ce este f important.

Cred ca toti oamenii au suferit macar putin din dragoste. Daca cineva spune ca nu a suferit inseamna ca nu a iubit cu adevarat si nu stie ce. i dragostea.

Sa fii prieten cu cineva e un lucru frumos, dar si sa fii sufletul pereche al unei persoane e ceva minunat.Cand ai prieteni langa tine poti sa spui ca te simti "bogat", ai p cineva langa tine care in momentele grele te ajuta cum stie mai bine, ba chiar "plange" odata cu tine.Relatia d prietenie e la fel d importanta ca relatie d iubire; aman2 au un anumit rol in viata noastra si una fara alta nu exista.Trecand peste toate, chiar daca intre 2 oameni nu mai exista iubire, trebuie sa existe macar prietenie.
Sincer. abosul deloc.Nu m-as simti pentru ca in primul rand nu ma cunosti si poti sa spui asta f simplu, fara sa aduci niste argumente.Atunci cand cineva se simte cu adevarat ca este un ratat sau o ratata inseamna ca el se cunoaste si atunci poate sa se supere.
Daca nu exista dragoste si prietenie, nu exista nimic.Lucrurile care ar putea sa existe ar fi ura, invidia, minciuna dintre 2 oameni sau pur si simplu indiferenta
Poti fi altruist pentru tine atat, nu pentru lume. Daca tu te consideri si stii care este adevarul, nu trebuie sa demonstrezi nimanui acest lucru, mai ales unor impertinenti.
Mereu am crezut in Dumnezeu si cred ca toti credem, toti credinciosiiwinking in rest...totul e posibil?