| fouck a întrebat:

Care credeti ca este diferenta dintre a trai si a exista? va rog ajutati-ma, declar raspuns cistigator pentru cel mai tare, multumesc, sper sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

A trai-A fi cu-n scop pe lumea asta,sa-ti traiesti viata, distrandu-te, relaxata.
A exsista-Doar a fi pe Pamant, dar sa treci prin viata,''ca pestele prin apa'', adica degeabawinking
Sper ca te-am ajutat si ai inteles happy
fundita?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu existi pentru ca asa ai vrut tu, dar poti sa traiesti viata ta asa cum vrei.

| Andreea2308 a răspuns:

Trai este felul in care te descurci pe Pamant, felul in care traiesti (de acolo si expresia "Sa Ai un trai decent ). A exista = a trai pe Pamant, a fii pe aceasta lume...