| AluPacino a întrebat:

Care droguri consumate continuu provoaca toleranta? Si ce inseamna toleranta la droguri?

Răspuns Câştigător
| valy31 a răspuns:

Tolerantq la droguri apare atunci cand utilizatorul consuma zilnic aceeasi cantitate de drog si intr-un final drogul nu mai are acelasi efect precum prima doza. Astfel consumatorii isi maresc mai mereu cantitatea de drog pentru a avea aceeasi euforie de prima data.
Mai toate drogurile te duc la un moment dat in pragul tolerantei daca le consumi regulat: heroina, cocaina, X, LSD, tussinele saracului, amfetamina etc.

2 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Nu ai toleranta la droguri laughing As vrea sa vad eu ala om care rezista la droguri, si nu are nici urmari.

| AndaWest a răspuns:

Creeaza DEPENDENTA ORICE DROG,dupa primul uz
nu exista ce spun ceilalti,eu pot fuma un cui si pe urma ma las,nu se lasa,mai incearca o data de curiozitate,de plictiseala, si tot asa.dar sunt doar motive, organismul le cere