| Jameson a întrebat:

Care e cea mai dificila varsta pentru un copil in trecerea la adolescenta si cum se manifesta?

Răspuns Câştigător
| WhiteStorm a răspuns:

Fiecare copil trece in adolescenta la alta varsta de obicei e la 16 ani.La alti copii o data cu intrarea in pubertate.Fiecare copil se manifesta in felul sau.Alti prin acnee ceea ce demonstreaza ca au intrat in pubertate(ca sunt adolescenti).Iar alti nu se manifesta nici intr-un fel.La fel si la fata.Uni copii au metabolismul foarte rapid astfel incat la 12 ani par de 15, 16 ani(si nu sunt rare cazurile). Numai la uni copii li se maniifesta corpul iar la altii nu.
Verbal nu cred ca se poate manifesta.Ca doar cand o intra in adolescenta nu se va pune sa scoata stiu eu ce cuvinte(verbal, injurii s-au altele).