| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai grea parte a vietii? copilaria, pubertatea, adolescenta, tineretea, maturitatea sau batranetea?

16 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Viata e foarte grea daca nu ai un gram de noroc, în alta ordine de idei munca si seriozitatea in tot ceia ce faci te va face un om bogat.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa parerea mea adolescenta. Este cea mai controversanta perioada din viata oricarui om.

| Antrax a răspuns:

Maturitatea pentru ca tra sa ai grija de tine singura

| PauLa.M a răspuns:

Toata viata e grea de la copilarie in sus, in special adolescenta unde au loc acele momente de dragoste.pe care sunt sigura ca le uram cu totii!

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Pana acum adolescenta mi se pare cea mai grea...inca nu am ajuns la maturitate ...batranete

| Lorenyk a răspuns:

Cred ca orice parte a vietii e foarte frumoasa, copilaria cu inocenta si jocurile ei, pubertatea si adolescenta cu noi descoperiri, cu distractii, etc, tineretea, maturitatea, daca sti sa faci alegerile corecte, si batranetea poate fi foarte frumoasa, daca in tinerete ai stiut sa iti faci un rost in viata, sa te mariti cu barbatul potrivit, sa pui un ban deoparte ca sa nu suferi de foame, si mai e frumos cand iti vezi copii mari, pe picioarele lor, si cand te plimbi cu nepotii in parc. Desigur, pentru toate astea en nevoie sa ai noroc si sa ai sanatate.

| cristina_6456 a răspuns:

Batranetea

| Guitarlove a răspuns:

Adolescenta! Multe bucurii, distractii. dar multa suferinta din cauza acelor baieti care apare in viata fiecarei fete si le fac sa sufere oh go on. iar baietii. o iau pe apucaturi. bautura. fumat oh go on!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Batranetea... e cea mai deprimanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi se pare tot adolescenta(sunt cea care a scris intrebarea)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca batranetea este cea mai grea parte a vietii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copilaria

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pubertate, adolescentaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Batrinetea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa parerea mea cea mai grea parte a vietii e batrinetea deoarece sumtem cuprins de spaima si dor.

| marianaaa2938 a răspuns:

Fiecare cate putin. dar eu cred ca fiecare isi are la un moment dat greutatea, i mean is niste etape dificile! copilaria te marcheaza. si depinde foarte mult in viitor! batranetea mi se pare totusi cel mai greu de suportat, mai ales daca nu ai pe nimeni sa te sprijine,! peace out