| Ervin a întrebat:

După voi, care este cea mai frumoasă perioadă a vieţii? Copilăria, Adolescenţa, Maturitatea sau Bătrâneţea?

Sincer, pe ultimele 2 nici nu aş vrea să le trăiesc. Parcă prima şi a doua sunt cele mai frumoase, mai ales prima.

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Copilaria clar e cea mai frumoasa love struck
pacat ca nu am putut sa o apreciez la timpul ei sad

| Liviu a răspuns:

Maturitatea.
Numai vreau sa aud de oameni cu conceptii de copii
Doresc sa ajung peste noapte la 25 30 de ani
1 loc de munca. o familie happy 1 copil.
M-am saturat sa fiu ' mic ' laughing
Pentru mine copilaria nu a fost tocmai o fericirehappy
Mi-am dorit sa cresc si acum pare sa nu imi para rauhappy

| AshuraElric a răspuns:

Cine ar vrea sa le traiasca?
Cand ajungi la maturitate esti preocupat de statutul tau in societate (trebuie sa lucrezi, sa-ti intemeiezi propria familie...nici nu mai ai timp sa respiri)
Cand esti batran nu mai depui atat de mult efort dar te stresezi din alte motive:esti batran dar nu vrei sa admiti acest lucru, cei mai tineri te evita(faci parte dint-o alta generatie)hee heenici de energia de odinioara nu mai dispuiwhistling(bine, la noi in tara si pensiile sunt un motiv de stres).
Cand esti copil e cel mai bine.Indiferent de ce spui, de ce faci...esti iertat pentru ca nu intelegi semnificatia acestor lucruri.Toata ziua te joci si nu te gandesti la ziua de maine pentru ca sigur va fi la fel de distractivalaughingApoi cu timpul vrei sa afli din ce in ce mai multe si devi un prizonier al societatii in care traim.Chiar si ca adolescent, incepi sa te gandesti la ce o sa te faci dupa ce termini liceul (pe ce drum o s-o apuci)pe mine nu prea ma incanta viata de liceu desi majoritatea cred ca e cea mai frumoasa perioada a vietii (mie personal mi s-a cam luat thinking)nu ca as depune prea mult efort cand e vorba de socializare laughingdar trebuie sa te gandesti intruna la drumul pe care-l alegi.

| MyChemicalRomance a răspuns:

Eu credk adolescenta...este perioada marilor schimbari si a dragostei love struck

Bafta:*

| TraficantaDeFunde a răspuns:

Pai copilaria ca atunci e varsta cand nu conteaza cum te imbraci cum te machiezi esti un copil si doar asta conteaza! Imi aduc aminte pe la 8-9 ani daca imi ziceai cartof radeam ca nebuna rolling on the floorAdolescenta mai naspa ca atunci incep problemele cu comportamentul schimbarile si etc.

| Alexandra_1264 a răspuns:

Toate aceste perioade sunt unice iar asta le face frumoase pe fiecare in parte.cand esti copil nu ai nici o grija totul este roz, la adolescenta deja apar problemele si ti se pare ca parintii gandesc total diferit.maturitatea?! pai.e frumoasa si ea doar ca trebuie sa fii constient de ceea ce se petrece in jurul tau pentru a nu da gres in viata.si ultima dar nu si cea din urma.batranetea.cred ca e minunata, esti linistit, privesti in jurul tau si vezi tot ce`ai realizat si te poti bucura in fiecare zi de copii si de nepoti.cam asta e parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una as alege maturitatea.Copilaria nu este chiar asa de minunata, iar cand esti adolescent te gandesti aproape tot timpul la ce vrei sa faci cu viata ta.
Urasc batranetea.Nu mai poti face aproape nimic.Majoritatea tinerilor nu te mai baga in seama, doar pentru simplu' fapt ca esti batran. sad

| larisamy a răspuns:

Cu siguranta copilaria este o perioada foarte frumoasa a vietii pentru ca nu ai nicio grija...dar si adolescenta :X X:X:X:X:X:X distractie multa.tongue