| Elizu a întrebat:

Care e diferenta dintre filiera tehnologica si cea teoretica?

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La cea tehnologica ai si materii de specialitate, la absolvire esti calificat intr-un anumit domeniu( mecanic, it, etc); la cea teoretica se pune accent pe materia de baza( matematica sau lb. romana ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tehnologica adica si cu practica gen mecanica, pielarie, turism si alimentatie etc, iar teoretic adica filologie, mate-info in care nu ai practica la nimic doar ore normale.