| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre Colegiu National si Golegiu National Vocational?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Un colegiu national poate cuprinde profiluri teoretice si/sau practice. Un colegiu national vocational cuprinde doar profiluri care necesita anumite aptitudini, cum ar fi cele necesare pentru muzica, arte, sport si asa mai departe. Vocatie inseamna 'chemare' pentru o meserie anume sau o activitate.

| ManiacuAMD a răspuns:

Colegiu national e normal si vocational e pentru voce adica preoti alea alea