| Daria14Astrid a întrebat:

Care e treaba cu meme urile alea cu oua? Am vazut peste tot dar nu înțeleg despre ce e vorba.(Scuze ca am bagat categoria asta dar nu stiam ce sa aleg)

Răspuns Câştigător
| Madamada12 a răspuns:

Treaba e ca in ultimul timp s-a scumpit oul foarte tare.Intr-o zi a crescut de la 0.7 lei la 1 leu din cate am inteles si toata lumea considera ca e mult, ei fac practic haz de necaz. Probabil a fost o problema cu "industria" de oua toamna asta si au fost mai putine asa ca producatorii au crescut pretul. Nu-i nimic fascinant ci doar fac misto de faptul ca s-a scumpit asa tare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din diverse motive printre care si scandalul cu pesticidele care a scos tone de oua de pe piata, pretul acestora a crescut foarte mult in ultima perioada... si oul a devenit mai in gluma o moneda foarte scumpa