| florinaestera a întrebat:

Care e treaba cu v-urile de la Messenger? De ce unele sunt albe iar altele albastre?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Cand trimiti un mesaj, iti apare un,, v" langa mesajul tau, nu?
Ei bine. cand il trimiti, v-ul albastru (care apare si primul) iti arata ca mesajul tau a fost trimis. Iar cel alb (adica un cerculet albastru cu un v alb in el), iti arata ca mesajul a fost livrat. Adica persoana aia stie ca a primit mesaj de la tine si mai trebuie doar sa-l citeasca. Iar cand poza de profil a persoanei cu care vorbesti apare langa mesajul tau, inlocul v-ului, inseamna ca ti-a citit mesajul. happy

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Deci. pe scurt, v-urile alea iti arata starea mesajului tau. Daca este : trimis, livrat sau citit. happy

| deeeaqq a răspuns:

Alea care apar când trimiţi msj?

| 94Lucifer94 a răspuns:

Întreabă-le pe ele