| Dean1996 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| Punky a răspuns:

Invitatie la vals.
O ador deoarece are scene romantice si multe lucruri din care ai ce invata.

5 răspunsuri:
| deea1988_9967 a răspuns:

Regina Margot de Al Dumas pentru ca îmbina foarte bine istoria cu dragostea.la un moment dat în carte apare un pasaj în care scrie ca regina păstra inimile amanților care mureau pentru ea într-o cutie.(le îmbălsăma)

| GirlCrow a răspuns:

Maitreyi-Mircea Eliade
Din cate carti am citit, Maitreyi mi s-a parut cea mai frumoasa, de ce? in primul rand pentru tema romanlui iar in al 2-lea rand pentru ca atunci cand o citesti,nu este plictisitoare esti curios(cel putin eu eram curioasa atunci cand citeam,voiam sa aflu ce se intampla).In concluzie,este o carte"atragatoare",nu te plictisesti cand o citesti, fiind un roman de dragoste superb, pentru adolescentihappy

| pwp a răspuns:

Jurnalele Vampirilor pentru ca este cartea dupa care a fost facut serialul The Vampire Diaries love struck

Răspuns utilizator avertizat
| secret96 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor claar :X:X Ador cartile day dreaming