| anonim_4396 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata?(care v-a impresionat cu adevarat)

Răspuns Câştigător
| CupY a răspuns:

Cartea mea favorită este intitulată: Legile spiritului - A cunoaşte, a înţelege, a învăţa. Autor: Kurt Tepperwein. Studiază legi spirituale care nu le vedem în orbirea noastră și e plină de inspirație.

Si va recomand tuturor un fragment din ea:
http://www.forum4you.ro/drumul-vietii-tale/

4 răspunsuri:
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Cartea mea preferata este "Se numea Sarah", de Tatiana De Rosnay. E o carte induiosatoare cu o poveste trista, chiar dramatica. Sarah e o fetita evreica. In perioada Holocaustului ea, tatal si mama ei sunt deportati spre un lagar de concentrare, unde urmeaza sa fie ucisi. Ea reuseste cumva sa scape dar tot restul vietii ei este bantuita de acest cosmar al realitatii. Mai sunt o multitudine de secrete tulburatoare ascunse in fiecare pagina deci eu cred ca merita sa o citesti!

| Bogdan01234 a răspuns:

Singur pe Lume scrisa de Hector Malot. este putin mai lunga insa este foarte frumoasa big grin o recomand

| MiaXD a răspuns:

Gazda-Stephanie Meyer. e cartea mea preferata. big grin.Un fel de suflete intra in corpurile oamenilor,acestia devenind gazde, sufletele preiau controlul corpului, dar nu si in cazul lui Melanie. ma rog, chiar daca are 700 de pagini cartea, am citit.o in 5 zile.laughing O recomand.big grin

| ir3al a răspuns:

''Scrisoare de dragoste '' de Mihail Drumes! Am invatat multe din ea si o recitesc mereu cu drag! Ti-o recomand!