| mariacris98 a întrebat:

Ce carte v-a impresionat? Care este cartea voastra preferata? Dar filmul vostru preferat?

Răspuns Câştigător
| Dany19 a răspuns:

Seria de filme care m-a impresionat a fost Twilight pentru ca povestea de dragoste dintre vampirul Edward si Bella este impresionanta. De abia astept sa vad filmul Twilight Breaking Dawn Part 1 si Part 2.
Iar despre carti pot spune ca cel mai tare mi-a placut trilogia Fortele Raului Absolut de Kelley Armstrong. Insa imi pare rau ca nu mai sunt carti in continuare pentru ca as fi vrut sa aflu mai multe despre idila dintre necromanta Chloe si varcolacul Derek si fuga lor in continuare de Grupul EDISON! Acum am inceput sa citesc Vampirii Sudului si mi se par niste carti interesante.

3 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Pai filmul preferat e in general ultimul care l-am vazut big grin
Dintre cele mai bune au fost: Tango&Cash, I am Legend, The Expandebles.
Cartea preferata thinking Ar fi "Enzo - sau arta de a pilota pe ploaie" si seria de carti Tunele

| aladinbeci a răspuns:

Pentru carte as nominaliza mai intai Biblia, cartea de capatai a oricarui crestin. Daca este sa spun o carte de beletristica, as zice Dostoievski - Crima si pedeapsa si Shakespeare - Coriolan.
Pentru film. Aici m-au impresionat:
Iisus din Nazareth al lui Franco Zefirelli;
Patimile lui Hristos al lui Mel Gibson.
Ca film S.F.: seria Star Wars.

| Ađııa a răspuns:

Carte -
Flm - Twilight [toate partile] love struck