| eu123123321 a întrebat:

Care este cea mai buna meserie din toate punctele de vedere pentru o femeie? Dar pentru un barbat? Nu vreau raspunsuri gen :Nu exista!".

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Nu vreau sa spun acum ca nu exista meseria perfecta insa fiecare vocatie prezinta o serie de avantaje si dezavantaje... Pentru un om, in general fie el barbat sau femeie, cel mai bun mod de a face cu adevarat cariera din ceva este sa practici acel lucru aproape din reflex, sa te simti bine si implinit cand realizezi asa ceva, sa simti ca aia e menirea ta si sa nu poti spune niciodata "nu am chef/ sunt obosit / mi-e lene / altadata, etc". Pentru o femeie, judecand stereotipurile, cele mai potrivite locuri de munca ar fi cele care necesita rabdare, grija - stilista, manichiurista, cosmeticiana, poate doctor, profesoara... Pentru un barbat ar merge orice, dar ghici ce? astea nu! Nu sunt de acord cu aceste stereotipii pentru ca, practic, atunci cand chiar exista dorinta se poate face orice. Poate nu intalnim asa des o femeie constructor sau un barbat drept menajera si altele dar se poate si important e sa le placa, sa fie alegerea lor. ^_^ God bless you all!

1 răspuns:
| YourDreams a răspuns:

Pentru femei este o buna meserie cea de secretara,dar sunt si altele: doctorita, asistenta si profesoara.
Pentru barbati o buna meserie e cea de mecanic, dar si celelate sunt bune: contabil, afacerist, sofer pe tir etc.