| Anxx a întrebat:

Care este cea mai buna pasta de dinti pentru albire big grin?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Testează pe cea de la Colgate!
Pa, pa.

| ionela22 a răspuns:

Glister e cea mai buna pasta de dinti cu actiune delicata de albire a dintilor, indeparteaza placa bacteriana, albeste fara sa decoloreze, indeparteaza petele de cafea, ceai.et
alta pasta:,
In chestiunea de albire a dintilor, nu este recomandat sa se foloseasca prea mult pastele de dinti ce contin bicarbonat de sodiu, deoarece cu timpul pot produce leziuni ale smaltului dintilor (sfat util: periajul sa se efectueze bland, pentru a nu se sparge smaltul, pentru a nu distruge dintele.periajul excesiv nu e bun.mai bine mai des si mai ''finutz'' decat o data-de doua ori periaj dur).
Pasta de dinti cu flor protejeaza dintii de aparitia unor noi carii. Este utila persoanelor cu un risc mai mare de apartie a cariilor si cu o sensibilitate crescută a dinţilor.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Signal-white now

| misu a răspuns:

Paradontox

| kinki a răspuns:

Pearl drops...eu una o folosesc de 2 ani de zile.si are rezultate foarte bune

| whotfxcares a răspuns:

Blend-a-med white pearl. sau cum so scrie, aia e. big grin daca nu, incearca cu Colgate 3D max white. da mie blend-a-med mi-a albit dintii thinking