| Georgyanya2000 a întrebat:

Care este cea mai rapida, simpla si buna metoda de slabit, in afara de un regim variat si sport regulat?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

O metoda rapida, simpla si buna de slabit este foarte usor de gasit : NU EXISTA

Daca vrei sa slabesti sanatos trebuie sa intelegi ca :

- e un proces lent, 2 sau 3 kg / luna
- trebuie sa faci miscare ( cardio, fitness, sport, ce-ti place tie )
- trebuie sa te documentezi despre alimente ( fara tampenii de genul : multe fructe si legume, nu mai manca dupa ora 18 sau ora X, etc. )
- trebuie sa ai rabdare

Dieta X sau Y de pe net nu fac decat sa-ti strice sanatatea, sa nu aiba efect sau sa ai un efect de bumerand ( adica sa te ingrasi la loc dupa ).

www.getfit.ro, vezi in sectiunea de alimentatie si slabire, sau pe orice alt site de specialitate te poti documenta

| selysol a răspuns:

E o metoda... daaaaaar... daca esti o persoana foarte foarte sensibila si ti se face greata din orice dar chiar din orice nu ti-o recomand deci sa incepem: dimineata pe stomacul gol intr-o cana pui niste apa nu plina asa jumate sau un pic mai mult de jumate iar in ea pui 1-2 lingurite de otet de mere (il gasesti la supermarket, alimentare, etc.) si il bei nu are un gust placut (si din aceea ti-am spus mai sus ca e poisibil sa ti se faca greata dar la putine persoane li se face) in fine il bei iar dupa jumate de ora poti sa mananci micul-de-jun happy o alta metoda e sa bei apa calda cat poti tu de calda pe stomacul gol tot dimineata cea cu otetul am incercat-o si eu e naspa la gust dar e foare eficient in a slabi oricum eu ti le-am spus poate vrei sa incerci e alegerea ta baftawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru selysol):

Cu metodele astea o sa reusesti sa faci ulcer si gastrita

| selysol a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa mai vb dupa ce le incerci sau ai vazut cazuri pa

| selysol a răspuns (pentru Cosmin86):

Si in plus ca eu i-am specificat ca s-ar putea sa ii fie rau dar la foarte putine persoane li se face alta metoda nu prea vad in afara de asta asta e o reteta veche pe care o foloseau oamenii mai demult si nu a patit niciunu nimic serios acum faci ulcer daca bei apa calda laughing si otetu de mere ajuta forte mult la circulatia sangelui si la slabit deci nu mai da comentarii aiurea si in plus ca ce i-ai spus tu acolo nu o ajuta deoarece ea a specificat ca fara sport sau ditete ...sorry

| Cosmin86 a răspuns (pentru selysol):

Cazuri concrete : 2 foste colege din facultate. Faci ce vrei, eu doar am evidentiat ca se poate slabi si altfel, ceea ce vrea ea nu se poate, a mentionat sa fie si "buna", ceea ce nu e.

Singura metoda "buna" de a slabi este : alimentatie ( NU dieta X sau Y, ci o alimentatie corecta ) si sport, daca exista alta metoad sanatoasa ( adica "buna" ), crezi ca nu era deja aplicata la scara larga?

| Luiza45 a răspuns:

Cel mai rapid mod de slabit. Sa vedem..eu cred ca sportul. Adica eu am slabit plimbandu-ma pe jos circa 20 de minute in fiecare zi, mancam normal si vara faceam sport in sensul ca ma plimbam cu bicicleta jucam badminton. sporturi de vara. Dar in timpul scolii merg pe jos la scoala si imi prinde bine. De mancat nu prea m-am abtinut si am respectat mesele principale ale zilei. Daca vrei si mai rapid poti sa nu mai mananci dupa ora 6 dar dezavantajul e ca atunci cand vei manca putin mai mult se va depune imediat.

| Andrubeatrice a răspuns:

Eu recomand cafeaua verde de la nature4life!

http://www.nature4life.ro/......re-rapida/

Citeste la ei pe site mai multe!

| sweetlovelything a răspuns:

Sa nu mai mananci!

| KlerckMacholy a răspuns:

Puteți cumpăra produse pentru pierderea în greutate, deoarece acestea funcționează bine. Acum șase luni am cumpărat un medicament care m-a ajutat foarte mult. Am aflat despre el AICI https://pretcpa.ro/keto-actives/. Fondurile prea ieftine nu vor putea da rezultatul dorit, ci vor lua doar timp. De asemenea, trebuie să vă uitați la calitatea medicamentului.