| iiiiiii a întrebat:

Care este cel mai frumos caine dupa parerea voastra?
dau fundita pentru cel mai frumos :*
love struck

Răspuns Câştigător
20 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

De exemplu un haski. mie imi place ff mult :X

http://www.e-haz.ro/funny_images/1591_1caine%20haschi%20siberian.jpg

sau deala puffoss :X

http://www.adoptiicaini.ro/imagini-caini/3327/IMGP9920.JPG

sau... acela nici prea pretentios si nici jonic :X pref. meu :X

http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/W/WQMGHVVQVICRCTWCMDB.jpg

http://media.photobucket.com/....../cutu2.jpg

Sper sa ti le placa :X eu le ador :X

| Ana a răspuns:

Mie d ex imi plac ciobanestii germani love struck sunt draguti, mai ales cand sunt mici love struck

| Ana a răspuns:

Dogul german nu numai k e frumos dar e si cel mai destept cainewinking
p langa pichinezii aia laughing

| lola a răspuns:

Rottweiler sau Saint-Bernard:Xlaughing

| MM a răspuns:

Chow-chow. E tare dragalas :P Daca n-ar costa peste 300 de Euro unul, probabil imi luam vreo doi.Astept,poate primesc cadou... :D
http://www.oferta.ro/foto/908397_12393453660.jpg

| PauLa.M a răspuns:

Chiuaua :x mereu micuti si scumpei. putin pretentiosi dar.merita :x
http://i46.photobucket.com/albums/f143/jzeiggy/chiuaua.jpg

| r8driver a răspuns:

Ala alb imi place cel mai mult.

| dynasmile21 a răspuns:

Catelusa mea este un bulldog american si o ador :X dar sincer, toti absolut toti sunt frumosi, minunati, dragastosi, loiali si foarte prietenosi daca stii sa te porti cu ei cum trebuie...iti ofera o dragoste neconditionata pur si simplu fara limte. animalele depind de noi in totalitate si chiar daca ne numim fiinte superioare asa numita "omenie" o putem invata doar de la ei. oricum consider ca si cainii vagabonzi sau maidanezii merita titlul de "cel mai frumos caine". desi a devenit deja un cliseu, frumusetea vine din interior, valabil la oricine. va rog aveti grija de animalutele voastre! eu ii consider pe toti mai mult decat frumosi si nu va mai lasati influentati de rasa caci sincer NU CONTEAZA...

PS: furni ai MARE dreptate big grin

| machupicchu a răspuns:

Cel mai elegant, proportional caine(o armonie perfecta intre marimea membrelor, toracelui si a capului), docil, care se adapteaza caracterului stapanului instantaneu, care nu suporta divergentele chiar si intre oamenii necunoscuti lui, cel mai mare iubitor de copii (carora le tolereaza aproape orice si ii apara chiar si impotriva parintilor-stapanii lor). Cel mai impozant caine, reusind sa impuna respect numai prin prezenta, un caine a carui muscatura nu sfasie tesuturi, ci sfarama oasele... Un caine care mananca mai putin decat un maidanez, diferenta fiind numai in ceea ce este indicat sa manance. Un caine care nu trebuie batut sau pedepsit, nefiind necesar, fiind suficient sa-i arati ca te-ai suparat. Adevarat este, ca cine creste aceasta rasa de caine, nu mai poate creste o alta, datorita unicitatii caracterului acesteia.
Intre rasele canine este apreciat drept "cainele rege" pentru aspectul unic, precum si "uriasul bland" datorita caracterului unic intre toate rasele canine... Aceasta rasa este : DOGUL GERMAN.
Cititi cartile de specialitate si veti gasi totul despre aceasta rasa, dar crescandu-l veiti afla ce inseamna un caine cu care te poti intelege perfect numai din gesturi si priviri, un caine care parca iti intelege si sufletul...care parca stie ce gandesti numai privindu-te... Va urez sa iubiti neconditionat toate animalele...asa cum pot iubi ele...

| machupicchu a răspuns:

@nicunebunu: Ai dreptate. Este dragut... spre deosebire de dog, care este frumos...
Nu am scris pentru cei care nu vor sa creada...si nu cunoasc rasa.
In general, oamenii isi aleg rasa de caine care li se potriveste. Sanatate.

| machupicchu a răspuns:

@bianka: Cu rugamintea de a nu ne mai determina sa facem o calatorie in josul paginilor, pentru a-ti citi cele cateva randuri ce le scrii. Nu poate fi o forma de exprimare a personalitatii tale, faptul ca scrii randuri la distanta dubla. Indicat ar fi sa scrii normal, ca noi ceilalti. Este f. obositor si inestetic... Multumesc si in numele celor care au aceeasi parere...

| Notme a răspuns:

-http://images03.olx.cl/ui/2/66/63/21046363_1.jpg
- http://2.bp.blogspot.com/......yorsay.jpg
- http://images.quebarato.com.br/photos/big/8/7/74387_1.jpg
- http://imagens.kboing.com.br/papeldeparede/5943dalmata.jpg
- http://www.321dogs.com/pictures/west_highland_terrier_6.jpg -> de asta are sora mea, tare ascultator si frumos!
Astia sunt cei mai draguti dupa parerea mea, chit ca eu ii iubesc pe toti. oricum, cel mai frumos? E catelul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc pentru stupid. Ceea ce n-ai inteles e ca intrebarea e gresit formulata si ma vad nevoita sa-ti explic. Frumusetea vine din ochii privitorului. Tie poate sa-ti placa o rasa sau alta, mie cu totul alt gen de caini. Avem gusturi diferite, noi oamenii. In plus, dupa ce ai un catel si te atasezi de el, te asigur ca-l vei vedea cel mai frumos din lume. Intelegi acum ca nu-i stupid raspunsul meu?
Te intreb: care-i cel mai frumos copil?
Te-ai prins?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boxer
si malamut de alaska

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti sunt frumosi. eu am un bichon bolognese si este cel mai frumos pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau caini scumpi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea toti cainii sunt frumosi, dar eu cred ca bichonii sunt cei mai atragatori catei de talie mica.Eu am un bichon havanez dupa care ma topesc.