| skyisnottheLIMIT a întrebat:

Care este diferenta intre premiul 1 si premiul special? scuze categ.

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Acum depinde si de concursul la care participi. Sa-ti explic cum e la mine la olimpiada de latina. Se dau primele 3 premii primelor 3 note, apoi mentiuni pana la 8 si de la 8 la 7, 50 se dau premii speciale, adica o diploma si cativa bani. Premiu special nu inseamna decat o diploma, pentru cele mai mici note. dar acum am auzit ca depinde de la materie la materie. La latina si romana asta inseamna.

3 răspunsuri:
| geograful a răspuns:

Premiul special, numit si premiu de excelenta, se acorda elevilor care au media generala 10, 00, iar premiul I elevilor care au media generala peste 9, 50 dar nu 10, 00

| KidDaCuOcHiAlBaStRi a răspuns:

Premiul 1 inseamna ca ai fost cel mai bun, iar premiul special inseamna ca mai ai ceva in plus pe langa premiul 1