| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Care este explicatia pentru termenul 'viata boema'?

1 răspuns:
| Ahramehna a răspuns:

Boemul este o persoană care trăiește un stil de viață neconvențional.
Trăiesc pasiunile lor artistice, literare, muzicale, aventurieri și alte alternative.
Este un stil, o opțiune ce epatează.
Poate avea conotații spirituale, filosovice și este o auto-exprimare a individului, care dorește să demontreze ceva celor din jur.
Viața boemă mai poate fi asociată cu viața de noapte, sexul liber, alcoolul pe lângă cele de mai sus și eventual, cu subcultura hippie.